Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konta bankowe osobiste

Porównaj konto bankowe osobiste i sprawdź, który bank...

Porównaj konto bankowe osobiste i sprawdź, który bank zaoferuje najlepsze warunki na przechowywanie twoich pieniędzy. Zaletą konta osobistego jest swobodny dostęp do zarządzania swoimi pieniędzmi. Klient zakłada konto osobiste, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku, gdy chce bezgotówkowo przechowywać swoje środki finansowe. Konta bankowe są po to, aby wygodnie przetrzymywać swoje oszczędności. Ponadto z kont internetowych o wiele łatwiej jest dokonywać transakcji takich jak przelewy lub opłata rat kredytowych. Klienci indywidualni bankowości internetowej w ramach konta osobistego mają do czynienia z szerokim dostępem do dodatkowych produktów finansowych takich jak lokaty, fundusze inwestycyjne, bądź rachunki oszczędnościowe. Pozwalają one na swobodne transferowanie pieniędzy wewnątrz swojego rachunku. Klienci banków mogą założyć konto bankowe za pośrednictwem Internetu, bądź też bezpośrednio w oddziale. Każdy ma prawo wybrać dla siebie najdogodniejsze rozwiązanie. W chwili obecnej najpopularniejsze są konta całkowicie bezpłatne. Niektóre banki tworzą taką promocję dla nowych klientów, a w przypadku stałych, zwykle kierowane są specjalne warunki, które należy wcześniej spełnić. Na przykład na konto osobiste regularnie mają wpływać środki finansowe, bądź też klient zobowiązuje się do płatności kartą za określoną kwotę. Dzięki kilku prostym transakcją również te konta osobiste mogą być darmowe. Przy wyborze najlepszego konta osobistego warto zwrócić uwagę na miesięcznie koszty prowadzenia rachunku, koszty kart płatniczych, koszty przelewów i wypłat z bankomatów. W zależności od tego czy wypłacamy wiele razy w miesiącu pieniądze z bankomatu, czy robimy wiele przelewów internetowych, przelewy międzynarodowe lub nie używamy karty płatniczej najlepsze konto osobiste może być różne. Sprawdź konta osobiste w najnowszym porównaniu.

porównaj oferty

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe jest zazwyczaj subkontem konta osobistego, na...

Konto oszczędnościowe jest zazwyczaj subkontem konta osobistego, na którym gromadzone środki finansowe rosną według ustalonego ze strony banku oprocentowanie. Zaletą konta oszczędnościowego jest swobodne wpłacanie i wypłacanie oszczędności bez utraty odsetek.

porównaj oferty

Konta młodzieżowe

Konto młodzieżowe może zostać założone przez każdą...

Konto młodzieżowe może zostać założone przez każdą osobę, która ukończyła już 13 rok życia. Oczywiście przy zawieraniu umowy z bankiem, musi być obecny rodzic lub inny opiekun prawny. W niektórych bankach nałożony jest również odgórny limit wiekowy, który naturalnie przypada na 18 rok życia.

Konta młodzieżowe pozwalają na wygodne wykonywanie doładowań do telefonów przez Internet, zakupy na aukcjach internetowych, czy też płatności kartą w sklepach. Otworzenie i prowadzenie rachunku jest najczęściej bezpłatne. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania przy okazji z rachunku oszczędnościowego, na którym naliczany jest niewielki procent.

Dzięki kontu bankowemu nastolatek ma okazję nauczyć się nie tylko oszczędzać swoje kieszonkowe, ale również je pomnażać. Czasami już na samym koncie młodzieżowym naliczany jest niewielki procent zysku, co zwalnia z otwierania dodatkowego subkonta. Konta młodzieżowe najczęściej są całkowicie bezpłatne, zarówno w przypadku zakładania rachunku, jak i w czasie jego prowadzenia.

porównaj oferty

Informacje

Kalkulatory

  Nowości

  sprawdź jakie mamy dla Ciebie nowości!

  Nasi eksperci polecają

  Konto oszczędnościowe BGŻOptima

  Konto Oszczędnościowe BGŻOptima

  Atrakcyjne oprocentowanie nawet 3,6% , brak opłat i darmowe przelewy.

  Konto osobiste mBank

  Konto Bankowe mBank

  Darmowe konto bankowe - darmowe przelewy i wypłaty w ponad 4800 bankomatach w Polsce.

  Konto osobiste ING BANK ŚLĄSKI

  Konto Bankowe ING Bank Śląski

  Nowoczesne konto bez opłat za prowadzenie, darmowe bankomaty i karta zbliżeniowa.