Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel. Okres...

Kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel. Okres spłaty kredytu jest bardzo krótki, zazwyczaj mieści się w okresie do 5 lat. Sporadycznie banki wydłużają ten okres do 8 lat. Kwota kredytu gotówkowego mieści się w przedziale od kilkuset złotych do ponad stu tysięcy złotych. Korzystając z kredytu gotówkowego, mamy świadomość tego, że pożyczone pieniądze, możemy przeznaczyć na dowolny cel. W związku z tym, jest to dogodna firma pożyczki, kiedy nie możemy lub nie chcemy tłumaczyć się w placówce bankowej z tego, co zamierzamy zrobić z pieniędzmi. Cechami charakterystycznymi takiego kredytu jest możliwość zaciągnięcia pożyczki już od 500 złotych, do nawet 150 tysięcy złotych. Najbardziej interesującą cechą jednak jest to, jakie jest rzeczywiste oprocentowanie, czyli RRSO. Samo oprocentowanie w bankach waha się pomiędzy 6, a 17%. Jak widać, jest to dosyć drogi produkt finansowy. A jeszcze do tego oprocentowania nie zostały uwzględnione pozostałe koszta. Kredyty gotówkowe takich opłat mają całkiem sporo. Należy tutaj zatem doliczyć także opłaty związane z prowizją wynoszącą nawet 8% od całości pożyczanej kwoty. Do tego bardzo często doliczane jest także ubezpieczenie oraz inne opłaty przygotowawcze. W związku z tym RRSO, może kształtować się od 10 do nawet 40%. Dlatego tak ważne jest porównanie wszystkich ofert. Ponieważ jeśli skorzystamy z pierwszego lepszego kredytu gotówkowego, to możemy przepłacić nawet kilkadziesiąt procent więcej.

porównaj oferty

Kredyty samochodowe

Kredyt samochodowy jest rodzajem pożyczki gotówki na...

Kredyt samochodowy jest rodzajem pożyczki gotówki na nieruchomość taką jak samochód, motocykl, maszynę budowlaną, przyczepę czy ciągnik. Zabezpieczeniem spłacanego kredytu jest pojazd, na który brana jest pożyczka. Wyróżnia się on przede wszystkim okresem spłaty wahającym się od kilku miesięcy do 10 lat. Natomiast pożyczyć można od niewielkiej sumy, aż do nawet kwoty 500 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o warunki spłaty, to kredyty samochodowe, są bardzo zbliżone do kredytów gotówkowych. Rzeczywiste oprocentowani waha się już od 8 do 30%. Dlatego przeglądając oferty kredytów, nie należy zwracać uwagi wyłącznie na samo oprocentowanie, ale również na prowizję oraz inne opłaty. RRSO jest rzeczywistym oprocentowaniem, które zawiera w sobie dosłownie wszystkie opłaty. Jest ono uzależnione od co najmniej kilku czynników. Po pierwsze mówimy tutaj o wkładzie własnym oraz zdolności kredytowej. Natomiast drugim czynnikiem, jest na przykład wiek kupowanego samochodu. Im samochód będzie starszy tym kredyt na samochód będzie droższy.

porównaj oferty

Informacje

Kalkulatory

  Nowości

  sprawdź jakie mamy dla Ciebie nowości!

  Nasi eksperci polecają

  Pożyczka w Alior Bank

  Pożyczka gotówkowa Alior Bank

  Bank gwarantuje najniższą ratę pożyczki do 150,000 zł, minimum formalności.

  Szybka pożyczka online na samochód

  Kredyt samochodowy od Alior Bank

  Pożyczka na 5% do 10 lat do 120 tyś zł z możliwością konsolidacji kredytów

  Pożyczka w banku BPH

  Kredyt Gotówkowy Bank BPH

  Szybki kredyt - pożyczka na dowolny cel. 1,5 miliona zawodolonych klientów !

  Szybki Kredyt Mini Ratka

  Mini Ratka PKO Bank Polski – Szybki kredyt Gotówkowy

  Szybka pożyczka od PKO Bank Polski do 120,000 zł, możliwość konsolidacji innych pożyczek