Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyty mieszkaniowe

Kredyty Mieszkaniowe są produktami finansowymi, oferowane...

Kredyty Mieszkaniowe są produktami finansowymi, oferowane klientom na zakup lub remont mieszkania, lub też na budowę bądź rozbudowę domu jednorodzinnego. Takiego rodzaju kredyty hipoteczne wyróżniają się przede wszystkim tym, że klienci banków ściśle określają na co przeznaczą pożyczone pieniądze. Ponadto przy budowie domu, banki mają możliwość wypłacania pieniędzy w tak zwanych transzach, czyli ratach. W ramach kredytu mieszkaniowego nie są zobowiązani do wypłacania całości, chociaż i taka forma udzielania kredytu także jest możliwa. Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy klient powinien wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, brakiem niespłaconych zadłużeń, jak i również wkładem własnym. Ponadto banki wyróżniają się tym, iż nie wypłacają w formie kredytu mieszkaniowego kilkuset złotych, ale co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Istotne jest również to, że klienci są ograniczeni maksymalną kwotą kredytu, zwykle wynoszącą około 90% wartości nieruchomości, jak i maksymalnym okresem spłaty. Najdłuższy czas wynosi 30 lat, ale jednocześnie nie może ten okres spłaty przekroczyć maksymalnego wieku kredytobiorcy, który zwykle nie może mieć więcej niż 70 lat. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas starania się o kredyty mieszkaniowe? Przede wszystkim zobaczmy, na jakie rzeczywiste oprocentowanie, przy naszych warunkach, otrzymamy kalkulację. W każdym banku RRSO, różni się między sobą. Najczęściej waha się pomiędzy 3,5, a 5,5%. Ponadto często mamy wpływ na obniżenie RRSO, jeśli tylko na przykład wykażemy się dużo wyższą zdolnością kredytową bądź wkładem własnym. Warto o takie rzeczy dokładnie pytać w banku, jeszcze długo przed wzięciem kredytu mieszkaniowego. Wtedy damy sobie wystarczający czas na przygotowanie się do niego i poprawienie swoich warunków, by otrzymać jak najniższe oprocentowanie. Kredyt, który przeznaczony jest na zakupienie, wyremontowanie mieszkania, bądź na budowę, naprawę lub rozbudowę domu. Udzielany jest on najczęściej na hipotekę.

porównaj oferty

Kredyty na dom

Planując rozbudowę, remont, budowę, lub też zakup nieruchomości,...

Planując rozbudowę, remont, budowę, lub też zakup nieruchomości, jednocześnie będąc jej właścicielem, można ubiegać się w banku o kredyt na dom. Są to produkty finansowe kierowane do wszystkich zainteresowanych, wykazujących odpowiednią zdolność kredytową, a także posiadających już wkład własny, który w tej chwili stał się warunkiem koniecznym na drodze do otrzymania kredytu. Kredyty na dom wyróżniają się tym, iż udzielane są one na dużo niższym oprocentowaniu rzeczywistym niż na przykład kredyty gotówkowe. Jednak w zamian za to, kredytobiorca zobowiązuje się do zastawienia swojej hipoteki. Kredyty udzielane są na minimalną sumę wynoszącą około 20-40 tysięcy złotych. Natomiast maksymalna kwota nie powinna przekraczać wartości 80-90% wartości zastawionego budynku mieszkalnego. Przeszukując oferty kredytów mieszkaniowych na dom, warto zwrócić uwagę na warunki korzystania z produktu finansowego. Banki chcąc przyciągnąć jak najwięcej klientów oferują rozmaite rozwiązania. Wśród nich wymienić można chociażby możliwość wyboru pomiędzy ratami równymi, a malejącymi. Najczęściej w podczas kalkulacji z uwzględnieniem wcześniejszej spłaty kredytu druga opcja jest o wiele korzystniejsza od pierwszej. Ponadto klienci w tej chwili także mają możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji od spłaty kredytu. Najczęściej taka opcja polega na wstrzymaniu spłaty należności raz w roku. Inne banki znowu oferują możliwość nie spłacania części kapitałowej przez określony czas. Przeglądając oferty kredytów na dom, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie udziela poszczególna placówka bankowa. Kredyty przeznaczone na budowę domu bądź też remont lub rozbudowę nieruchomości. Kredyt na dom udzielany jest pod zastaw hipoteki którą może być np. działka lub inna nieruchomość.

porównaj oferty

Kredyty konsolidacyjne

Najważniejszym przeznaczeniem kredytów konsolidacyjnych, jest...

Najważniejszym przeznaczeniem kredytów konsolidacyjnych, jest przekazanie pożyczonych pieniędzy na wcześniejsze zobowiązania finansowe. Dzięki temu, osoby mające długi, lub raty do spłaty w co najmniej kilku placówkach, niekoniecznie bankowych, mają okazję spłacić wszystkie należności, jednocześnie wydłużając okres kredytowania i zmniejszając miesięczną ratę w jednej placówce. Kredyty konsolidacyjne wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają oprocentowanie rzeczywiste wahające się od 4 do niewiele ponad 6%. Jednocześnie w RRSO uwzględniane są wszelkie dodatkowe opłaty, takie jak ubezpieczenie, czy też marża narzucona przez Bank. Niektóre placówki oferują udzielanie kredytów konsolidacyjnych bez zaświadczeń, jednak wtedy trzeba liczyć się z nieco wyższym oprocentowaniem. Innym zabezpieczeniem, które jest często wymagane, będzie oddanie w zastaw swojej nieruchomości. W różnych placówkach bankowych można liczyć na pożyczenie także określonej sumy pieniędzy na wydatki nie związane w wcześniejszymi długami. Okres kredytowania wynosi od kilku miesięcy do nawet kilkudziesięciu lat. Często również banki narzucają minimalną kwotę na kredyty konsolidacyjne wynoszącą najczęściej kilkadziesiąt tysięcy złotych, aż do maksymalnej wartości sięgającej nawet 80% hipoteki. Warto dowiedzieć się, w którym banku mamy możliwość spłaty kredytu przez terminem. A także jakie koszty związane będą z taką operacją. W wybranych placówkach można nawet chwilowo zawiesić spłatę należności, ale dopiero po wcześniejszym wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Wciągnięcie kilku kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny.

porównaj oferty

Pożyczki hipoteczne

Pożyczka hipoteczna daje możliwość pożyczenia funduszy na...

Pożyczka hipoteczna daje możliwość pożyczenia funduszy na dowolny cel. Warunkiem dostania pożyczki hipotecznej jest duży wkład własny i nieruchomość, która jest wolna od innych zobowiązań hipotecznych. Pożyczki hipoteczne udzielane są najczęściej na okres kilku lat i na sumę wynoszącą nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. A co jeśli ktoś potrzebuje zdecydowanie większej sumy pieniędzy i nie jest to na pewno budowa domu bądź zakup mieszkania. Czyli pożyczone pieniądze mają być przeznaczone na zupełnie inny cel? W takiej sytuacji ratującym budżet domowy produktami finansowymi są pożyczki hipoteczne. To właśnie dzięki nim mamy możliwość pożyczenia takiej kwoty, która będzie nas satysfakcjonowała, nie tłumacząc się w ogóle placówce bankowej, na co chcemy wydać pieniądze. Warunkiem pozyskania pożyczki hipotecznej, jest posiadanie nieruchomości, którą będzie można zastawić. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest nieco wyższe niż w przypadku kredytu mieszkaniowego, ale dużo niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Waha się ono pomiędzy 5, a 9%. I mowa jest już o oprocentowaniu rzeczywistym. Maksymalny okres kredytowania wynosi nawet 25 lat. Minimalna wartość pożyczki hipotecznej wynosi już od 20 tysięcy złotych, natomiast maksymalna nawet 80-90% wartości zastawionej hipoteki. Kredytobiorca zainteresowany pożyczką hipoteczną powinien zwracać szczególną uwagę nie tylko w przypadku rzeczywistego oprocentowania, ale również na możliwości zminimalizowania opłat związanych z prowizją do zera. Banki dają taką szansę, jeśli przykładowo klient zdecyduje się na zakupienie ubezpieczenia od utraty pracy. Ponadto bardzo dobrą dogodnością może okazać się przesuniecie spłaty nawet o kilka miesięcy, w przypadku braku dochodów.

Z uwagi na to, że oferta na kredyty konsolidacyjne zawsze przygotowywana jest indywidualnie pod klienta w tabeli prezentujemy przykładowe oferty najpopularniejszych banków w Polsce.

Doradcy finansowi Expander mają dostęp do ponad 90% rynku kredytów konsolidacyjnych. Warto skorzystać z ich doradztwa. Jest to niezobowiązująca analiza i bezpłatna pomoc przy wyborze najlepszego kredytu konsolidacyjnego.

porównaj oferty

Informacje

Kalkulatory

    Nowości

    sprawdź jakie mamy dla Ciebie nowości!

    Nasi eksperci polecają

    Kredyt Mieszkaniowy PKO Bank Polski

    Kredyt Mieszkaniowy PKO Bank Polski

    0 % prowizji oraz 1,3% marża banku, najniższe RRSO oraz możliwość negocjacji warunków.

    Kredyt Mieszkaniowy Deutsche Bank

    Kredyt Mieszkaniowy Deutsche Bank

    Nawet do 90% wartości nieruchomości, prowizja 0,00%, marża nawet 1,20% dla kredytu w zł lub euro!

    Kredyt na dom Citi Handlowy

    Kredyt na Dom Bank Citi Handlowy

    W promocji 0% prowizji przy oprocentowaniu kredytu 3,60%, Niskie RRSO.

    Kredyt na dom Alior Bank

    Kredyt na Dom Alior Bank

    Kredyt w ramach programu "MdM", szybka decyzja 1 dzień, marża od 1,7% i prowizja 0%.