Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Alior Bank opinie

(9 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Alior Bank

Historia Alior Banku rozpoczęła się stosunkowo niedawno. Bo 18 kwietnia 2008 roku Komisja Nadzoru Finanowego wydała pozwolenie Grupie Carlo Tassara na otworzenie banku. Natomiast już 1 września Alior Bank mógł ruszyć ze swoją działalnością. Chociaż do praktycznego rozpoczęcia oferowania produktów finansowych doszło około 2 miesiąc później.

Rozwój spółki nie ograniczył się wyłącznie do wejścia na giełdę. Warto wspomnieć tutaj również o innowacyjności wprowadzonej do serwisu internetowego. Dzięki niemu klienci bez żadnych przeszkód, mogą zaciągnąć kredyt całkowicie przez Internet. Jeszcze w tym samym roku, klienci również za pośrednictwem Internetu mogli dokonać zdalnej wymiany waluty. Natomiast na początku roku 2013, do grupy klientów zdalnego kantoru dołączyli także przedsiębiorcy.

Skala i wysoki poziom oferowanych produktów przyczyniły się do wielokrotnego nagradzania Alior Banku. Spółka otrzymała miedzy innymi tytuł „Najlepszego europejskiego banku detalicznego” nadany przez „Retail Banker International”. W obszarze Polski, również został tytułowany na „Najlepszy Bank w Polsce 2013”.

Warto dodać, że Alior Bank wciągnął w swoją strukturę dawny Meritum Bank. Co przyczyniło się do tego, że w Polsce pod koniec marca 2015 roku łącznie funkcjonowało już 831 placówek. W tym także odziały Alior Bank Express. Po podpisaniu umowy z T-mobile, produkty banku oferowane są także przez doradców jednej z największych sieci komórkowych w Polsce.

Na pewno ważnym momentem było podpisanie umowy o zakupu kart kredytowych, kredytów oraz pożyczek z banku HSBC.

Najświeższe zdobyte tytuły i nagrody, to między innymi pierwsze miejsce w konkursie Złoty Bankier, w kategorii Najlepszy kredyt gotówkowy. Bank może poszczycić się także zdobytym tytułem po raz drugi w międzynarodowym konkursie Retail Banker International. Tym samym bank został mianowany jako Najlepszy europejski bank detaliczny.

Zyski banku są naprawdę zdumiewające. W samym 2011 roku, Alior Bank wygenerował aż 150 milionów złotych netto! Co zaskoczyło na pewno pozytywnie sam zarząd. Biznes Plan zakładał dużo niższe wartości. Sytuacja z każdym rokiem zaczęła się jeszcze bardziej poprawiać. Ponieważ w kolejnym roku, w pierwszym półroczu, zysk osiągnął wartość 133 milionów netto. Alior Bank cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów detalicznych. W chwili obecnej skupia ich około, 15 miliona. Jest to rzeczywiście powód do dumy.

Nowi klienci, którzy chcą założyć konto osobiste w Alior Banku, mogą skorzystać z oferty konta 0 zł na wszystko, a jednocześnie otworzyć konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem 2,25 procent. Ostatnio bardzo popularna okazała się pożyczka 5% z gwarancją. Rzetelni klienci, spłacający tą pożyczkę w ciągu pół roku, otrzymają zwrot za wszystkie odsetki.

Alior Bank oczywiście proponuje także produkty ubezpieczeniowe. Najpopularniejszą polisą jest ubezpieczenie na życie Pramerica od złotówki dziennie.

Obecnie z usług banku korzystają prawie 3 miliony Polaków. Obsługiwani są oczywiście klienci indywidualni, a także klienci biznesowi. Na stronie internetowej, można także znaleźć zakładki private bankig, a także biura maklerskiego. W związku z tym każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dane Teleadresowe Alior Bank

Adres siedziby:
Alior Bank Spółka Akcyjna
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa
fax: +48 22 555 23 23
Adres korespondencyjny:
Alior Bank SA
ul. Domaniewska 52
02-672 Warszawa

Dostęp internetowy

Strona instytucji:
http://aliorbank.pl

Infolinia Alior Banku:
Z telefonów komórkowych i stacjonarnych:
19 502
(z sieci Play: 12 19 502)
12 370 7000
Z zagranicy:
+48 12 19 502
+48 (12) 370 7000

Komentarze klientów o Alior Bank

Izabela
2015-12-30 23:41
Ocenił(a) na:
4,0
Bank daje wiele ciekawych możliwości jeśli chodzi o inwestycje. Na przykład klienci mogą korzystać z lokat nocnych. W innych bankach nie słyszałam nawet o takim czymś.
James
2015-12-27 15:22
Ocenił(a) na:
4,0
Nie zamierzam brać żadnych kredytów w tym banku, ponieważ uważam, że mają zdecydowanie za wysokie oprocentowanie. Ale jeśli chodzi o produkty inwestycyjne, to są jak najbardziej godne uwagi. Oprocentowanie nie jest może zbyt wysokie. Niestety takie czasy nastały na naszą bankowość.
Logan
2015-12-20 12:33
Ocenił(a) na:
3,0
Jestem w stanie się przyznać do tego, że atmosfera jest dla mnie bardzo ważna. I niesympatyczna obsługa jest w stanie popsuć opinię na temat danej placówki. Także właśnie z tego powodu zrezygnowałem z poprzedniego banku na rzecz Alior Banku. Teraz przynajmniej wiem, że idę do osób, które nie siedzą tam za karę. Ale chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i są naprawdę pomocni.
Kwiatek
2015-12-19 20:51
Ocenił(a) na:
5,0
Udało mi się od nich wziąć kredyt konsolidacyjny na bardzo korzystnych warunkach. Nie czułem się ani przez chwilę jak klient gorszej kategorii z tego powodu, że biorę pożyczkę na wcześniejsze zadłużenia. W innych bankach przy wycenie, jak tylko słyszałem, po co mam się wkopywać w kolejny kredyt, od razu wychodziłem. Co ich to interesuje. Nie chodzę po psychologach, tylko po placówkach bankowych.
Wamnok
2015-12-16 17:51
Ocenił(a) na:
4,0
Z poprzedniego banku reprezentującego niby bankowość internetową dosłownie uciekałem. A wszystko przez to, że co chwilę miałem od nich telefon z nowymi jedynymi w swoim rodzaju propozycjami ubezpieczeń. Przystąpiłem do banku, czy może do biura ogłoszeń, które ma mnie o wszystkim informować. W Alior Banku jeszcze takiego czegoś nie zaliczyli jak na razie. Na szczęście.
Apsek
2015-12-12 11:51
Ocenił(a) na:
4,0
Korzystam z ich usług już od kilku lat i nigdy się nie zawiodłem. Naprawdę polecam każdemu, kto nie chce płacić za prowadzenie konta i za wypłatę kasy z bankomatów.
Laurka
2015-09-24 01:29
Ocenił(a) na:
5,0
Chodziłam naprawdę po różnych bankach w celu znalezienia dla siebie najlepszej placówki, w której będę mogła lokować swoje pieniądze. I dopiero tutaj spotkałam się z bardzo miłą i przede wszystkim fachową obsługą. Widać, że doskonale znają się na tym co robią.
Marek
2015-09-12 09:34
Ocenił(a) na:
5,0
Polecam konto bankowe w Alior Banku. Bardzo przyjazdy i prosty interfejs. Fundusze w tym banku są bezpieczne.
Robert
2015-08-08 18:35
Ocenił(a) na:
5,0
Mam konto od lat. Nigdy nie miałem problemów z kontem bankowym. Opłaty mogłyby być niższe ale nie narzekam.

Produkty Alior Bank

Opis oferty

Opinie o banku Alior Bank