Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Allianz Direct opinie

(1 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Allianz Direct

Grupa Allianz swoje produkty ubezpieczeniowe, a także finansowe oferuje już w ponad 70 krajach na całym świecie. Natomiast w Polsce pojawiła się w 1997 roku. Od tamtej pory zyskuje coraz większą grupę klientów korzystających między innymi z ubezpieczeń komunikacyjnych, na życie, a także mieszkaniowych.

Dane Teleadresowe Allianz Direct

Adres siedziby:
Allianz Polska Services Sp. z o.o.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Infolinia Allianz Direct: 224 224 224
Numer alternatywny: +48 22 567 67 67

Dostęp internetowy
Strona instytucji:
http://www.allianzdirect.pl

Komentarze klientów o Allianz Direct

Roman
2015-07-17 22:48
Ocenił(a) na:
4,0
Miałem 2 małe stłuczki i jestem bardzo zadowolony z tego ubezpieczyciela. Wszystko bardzo sprawnie, pieniądze były u mnie na koniec tygodnia w obu przypadkach.

Produkty Allianz Direct

Opis oferty

Allianz Direct – Ubezpieczenia OC AC

Autocasco oferowane przez Allianz Direct, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują czegoś więcej, niż tylko wypłacanie odszkodowań. W pakiecie znajduje się także Car Assistance Standard, który oferuje bezpłatną pomoc drogową. Klient ma prawo decydować, która forma AC interesuje go najbardziej. Do wyboru ma wariant serwisowy, a także ekonomiczny.

Warunki ubezpieczenia

Już na wstępie, trzeba dokładnie określić, czy samochód ubezpieczonego w dniu wykupienia polisy nie przekroczył wieku 12 lat. Warto dodać, że ubezpieczone zostają pojazdy, które przebywają nie tylko na terenie Europy (za wyłączeniem Ukrainy Mołdawii, Rosji oraz Białorusi w przypadku kradzieży), ale również w obszarze krajów przynależących do Basenu Morza Śródziemnego. Pomijając tutaj Algierię oraz Libię.

Likwidacja szkód

Szkodę można zgłosić zarówno online poprzez wypełnienie specjalnego formularza, bądź drogą telefoniczną (od poniedziałku do piątku w godz: 8:00-20:00 i w soboty od 8:00 do 15:00).

Odszkodowanie nie zostanie wypłacone jeśli samochód został uszkodzony między innymi w wyniku:

  • Jazdy oferowanej jako nauka jazdy, taxi, rekwizyt, do odpłatnego przewozu osób bądź towarów.
  • Działań wojennych, ataków terroru, bądź demonstracji.
  • Trzęsienia ziemi.
  • Zassania wody do silnika lub jego zatarciu.

Przy naliczaniu szkód częściowych, niezależnie od wyboru wariantu ekonomicznego lub serwisowego, należy wziąć pod uwagę amortyzację części wynoszącą: 10% dla maks. rocznych pojazdów, 25% dla 1-2-letnich aut, 35% dla 2-5-letnich aut, 45% dla 5– letnich aut, 55% dla 7-8-letnich aut, ora 60% dla aut 8-letnich i starszych

Należy jednak wziąć pod uwagę, że dla takich części jak układ hamulcowy, układ sprzęgła, czy też układu wydechowego, naliczana jest amortyzacja według rzeczywistej eksploatacji, ocenionej przez fachowców, a nie w odniesieniu do wieku pojazdu.

W kalkulacji odszkodowania brana jest pod uwagę franszyza integralna o wartości 500 złotych. Ponadto ubezpieczony ma możliwość ustalenia franszyzy redukcyjnej podczas podpisywania polisy.

W pakiecie OC/AC udostępniony jest także Wariant Car Assistance Standard. Dlatego kierowcy mogą liczyć na bezpłatne holowanie mieszczące się w kwocie od 125 do 250 Euro, pojazd zastępczy do 4 dni, pomoc kierowcy i pasażerom na przykład w znalezieniu hotelu, lub transportu powrotnego.

Zalety polisy

  • Kupując cały pakiet klient otrzymuje 10% zniżki.
  • Car Assistance Standard gratis.
  • Możliwość zakupu polisy przez Internet.
  • Ciekawe zniżki na kolejne pakiety usług.

Wady polisy

  • Dość wysoka franszyza integralna.
  • Brak konkretnej sumy franszyzy redukcyjnej, jednak z możliwością jej indywidualnego ustalenia.

Podsumowanie

Allianz Direct to propozycja dla kierowców pojazdów, których samochód nie przekroczył wieku 12 lat. Ciekawe zniżki na inne pakiety, możliwość zgłaszania szkody przy pomocy wygodnego formularza internetowego, to tylko niektóre z udogodnień dla nowych klientów tego popularnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.