Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Allianz Direct opinie

(0 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Allianz Direct

Ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, a także podróżne. To najważniejsza oferta kierowana przez Grupę Allianz Direct. W Polsce udostępnia ona produkty ubezpieczeniowe przez Internet.

Dane Teleadresowe Allianz Direct

Adres siedziby:
Allianz Polska Services Sp. z o.o.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Infolinia Allianz Direct: 224 224 224
Numer alternatywny: +48 22 567 67 67

Dostęp internetowy
Strona instytucji:
http://www.allianzdirect.pl

Komentarze klientów o Allianz Direct

Produkty Allianz Direct

Opis oferty

Allianz Direct – Ubezpieczenie nieruchomości

Najogólniej można powiedzieć, że Allianz Direct oferuje przede wszystkim ochronę mieszkań w trzech podstawowych wariantach. Do nich zalicza się opcja Mury mieszkania „Moje M”, Wyposażenie wnętrz „Rzeczy domowe” oraz OC w życiu prywatnym „OC na Każdy Dzień. Ponadto klienci, którzy właśnie zajmują się budową domów, także mogą ubezpieczyć swoje posesje. Ponadto na stronie internetowej ubezpieczyciela można znaleźć interesujące promocje, które są aktualizowane w każdym tygodniu.

Warunki ubezpieczenia

Wszystkie dokładne warunki możliwości przystąpienia do ubezpieczenia mieszkaniowego w Towarzystwie Allianz Direct są dokładnie wymienione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń. Do nich zalicza się między innymi posiadanie nieruchomości mieszkalnej zajmującej powierzchnię nie mniejszą niż 10 m2 i nie większą niż 300 m2. Ponadto budynki muszą znajdować się w takim stanie, które pozwalają na ich zamieszkiwanie. Nie brane są pod uwagę żadne budynki, które nie posiadają połączenia z gruntem. Do takich obiektów zaliczają się między innymi kontenery, czy też kioski.

W pakiecie „Rzeczy domowe” ubezpieczenie:

  • Obejmuje między innymi – stałe ruchomości i elementy wykończenia znajdujące się w domu ubezpieczonego, czyli sprzęt elektroniczny, komputerowy, gospodarstwa domowego i sprzęt sportowy, przedmioty wartościowe, gotówka.

Nie obejmuje między innymi – pojazdów, paliw napędowych, nagrań znajdujących się na różnych nośnikach pamięci, programów komputerowych.

W pakiecie „Moje M” ubezpieczenie:

 • Obejmuje – lokal mieszkalny zamieszkiwany na stałe przez ubezpieczonego.
 • Nie obejmuje między innymi – pustostanów, lokali, które ze względów technicznych nie nadają się do zamieszkania.

W pakiecie „OC na każdy dzień” ubezpieczenie:

 • Obejmuje – odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym osoby znajdującej się na polisie. Do takich czynności zalicza się między innymi posiadanie zwierząt domowych, rowerów, opiekowanie się swoimi dziećmi, aktywność fizyczna nie mająca związku ze sportami ekstremalnymi i inne.
 • Nie obejmuje – czynności nie uznawanych za działania w życiu prywatnym, czyli między innymi polowanie, uprawianie sportów niebezpiecznych, uczenie się zawodu poza szkołą, wolontariat i inne.

W pakiecie „Moje M w budowie” ubezpieczenie:

 • Obejmuje – budynek mieszkalny, który znajduje się aktualnie w budowie.
 • Nie obejmuje – lokalów niezamieszkanych, lokalów, które nie są podłączone na stałe z gruntem, oraz lokale nie spełniające wymogów technicznych umożliwiających zamieszkanie.

Likwidacja szkód

W momencie wystąpienia zdarzenia, należy jak najszybciej skonsultować się z Ubezpieczycielem przy pomocy infolinii. Kolejne kroki postępowania likwidacji szkody, będą prowadzone przez osobistego doradcę.

Ubezpieczenie „Rzeczy domowe” wypłaca odszkodowania jeśli dojdzie do zniszczenia ruchomości oraz stałego wyposażenia między innymi w wyniku: pożaru, uderzenia pioruna, dymu, gradu, powodzi, zalania, śniegu, terroryzmu, wandalizmu, i innych.

Odszkodowanie nie jest wypłacane jeśli dojdzie do:

 • Działań wojennych, rozruchów, strajków.
 • Działań energii jądrowej.
 • Zawilgocenia w przypadku niedomkniętych okien.
 • Szkód w wyniku hałasu, wibracji, wilgoci, pleśni.
 • Przeniknięcia wody z gruntu.
 • Szkód górniczych.

Ubezpieczenie „Moje M” wypłaca odszkodowania jeśli dojdzie między innymi do pożaru, działania silnego wiatru, gradu, zalania, trzęsienia ziemi, powodzi, zalania, lawiny, stłuczenia szyb.

Odszkodowania nie jest wypłacane jeśli dojdzie do tych samych szkód jak w ubezpieczeniu „Rzeczy Domowe”.

Dla w/w pakietów ubezpieczeń należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

 • Franszyza redukcyjna wynosi 100 zł, i jest możliwa do wykupienia.
 • Odszkodowanie określane jest na podstawie kosztorysu bądź rachunków zebranych przez ubezpieczonego.

Ubezpieczenie „OC na każdy dzień” wypłaca odszkodowanie za czynności odpowiedzialności cywilnej względem osób trzecich. Odszkodowanie jest wypłacane na podstawie orzeczenia sądu, ugody, bądź roszczenia.

Odszkodowanie nie zostaje wypłacone jeśli dojdzie do szkody wykonanej umyślnie, pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających, w wyniku działań wojennych, posiadania broni, chorób zakaźnych,

Franszyza redukcyjna w pakiecie „OC na każdy dzień” wynosi 200 złotych i jest naliczana proporcjonalnie do ilości osób pokrzywdzonych.

Ubezpieczenie „Moje M w budowie” wypłaca odszkodowania jeśli dojdzie między innymi do pożaru, uderzenia pioruna, eksplozji, szkodliwej działalności gradu, silnego wiatru, bądź też ataku terrorystycznego.

Odszkodowanie nie zostaje wypłacone jeśli dojdzie do tych samych zdarzeń, które zostały określone w Ubezpieczeniu „Rzeczy domowe”. Ponadto nie uwzględniono przy uwzględnianiu odszkodowań powodzi, lawiny, czy też trzęsienia ziemi. Zaleca się dokładne zapoznanie się z OWU.

Przy wypłacie odszkodowania odejmowana jest franszyza redukcyjna w wysokości 100 złotych, którą można znieść przy wykupieniu polisy.

Zalety ubezpieczenia

 • Możliwość zakupu ubezpieczeń mieszkaniowych przez Internet.
 • 20% zniżki za bezszkodowe ubezpieczenie, przy kontynuacji polisy.
 • Możliwość łączenia ze sobą atrakcyjnych wariantów i pakietów.
 • Niska franszyza redukcyjna możliwa do zniesienia.
 • Opcja płatności w ratach.
 • Zniżki na kolejne produkty.
 • Bezpłatny Pakiet Pomocy Direct.
 • 15% zniżki za zakup polisy na trzy lata w jednej racie.

Wady ubezpieczenia

 • Warto zapoznać się z szczegółami OWU, by dokładnie wiedzieć od jakich zdarzeń na pewno wypłacane są odszkodowania.

Podsumowanie

Przyjazne ubezpieczenia mieszkaniowe pozwalają klientom Grupy Allianz Direct dobrać odpowiednie warianty do swoich indywidualnych potrzeb. Możliwość ubezpieczenia domu, który znajduje się w budowie, a także odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego wobec osób trzecich, pomogą w codziennym życiu, nie martwiąc się tym samym o każdy kolejny dzień.