Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

AXA Direct opinie

(2 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o AXA Direct

AXA Direct jest oczywiście częścią grupy AXA. Jednak ta formuła powstała specjalnie z myślą o klientach, którzy chcą dokonywać zakupu polisy w sposób zdalny. Ponadto umożliwia to na stały kontakt z Ubezpieczycielem drogą telefoniczną lub internetową.

Dane Teleadresowe AXA Direct

Adres siedziby:
AXA Polska S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Infolinia Axa Direct: 801 200 200
Numer alternatywny: +48 22 555 00 00

Dostęp internetowy
Strona instytucji:

http://axa.pl

Komentarze klientów o AXA Direct

Tomasz
2017-09-14 10:33
Ocenił(a) na:
1,0
Witam! Wszystko jest ładnie pięknie jak się dokona płatności, konsultant wciska wszystko - nie mówiąc o najważniejszym - że auto auto zastepcze nalezy sie od 50km od miejsca zamieszkania -zostaje auto zapakowac na plecy i wtedy zglosic szkode. Kupilem u nich mini i premium assistance. OKLAMALI MNIE - NIE POLECAM
Bartosz
2015-07-17 20:19
Ocenił(a) na:
5,0
Bardzo dobry i co najważniejsze tani ubezpieczyciel.

Produkty AXA Direct

Opis oferty

Axa Direct – Ubezpieczenie OC AC

Kupując pakiet OC/AC w Axa Direct otrzymujemy jednocześnie bezpłatną Zieloną Kartę, jak i również usługę Assistance MINI. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem tych usług, Pakiet taki wyliczany jest już od 526 złotych za rok.

Warunki ubezpieczenia

Dobrze jest się dokładnie przyjrzeć, kto może by ubezpieczony pakietem OC/AC, ponieważ nie wszyscy kierowcy mogą skorzystać z tej formy polisy. Do nich zaliczają się między innymi kierowcy udostępniający swoje auta między innymi do nauki jazdy, do przewozu osób jako taxi, do przewozu osób (wynajem samochodu), jak i przewozu towarów (usługi kurierskie). W AXA nie ubezpieczą kierowcy mający auta z kierownicą po prawej stronie, sprowadzone z USA lub Kanady, czy też będącymi „składakami”.

Na szczegółowe warunki ubezpieczenia muszą zwrócić uwagę także właściciele samochodów typu kabriolet. Odszkodowania nie są wypłacane także, jeśli dojdzie do kradzieży na terenie Białorusi, Mołdawii bądź Ukrainie.

Likwidacja szkód

Najlepszą drogą w AXA Direct na zgłoszenie szkody jest rozmowa telefoniczna z doradcą. Towarzystwo Ubezpieczeniowe również zastrzega sobie, że już w czasie podpisywania umowy, należy zgłosić jaki system naliczania odszkodowania będzie interesował klienta. Do wyboru jest oczywiście wariant warsztatowy bądź kosztorysowy.

Wartość amortyzacji części wynosi: 10% dla aut max. rocznych, 20% dla aut od 1-2 letnich, 30% dla aut 2-3-letnich, 40% dla aut 3-4-letnich, 50% dla aut 4-5-letnich, 60% dla aut 5-6-letnich oraz 65% dla aut powyżej 6-letnich.

Klient powinien zapoznać się dokładnie z OWU, aby wiedzieć, który rodzaj kalkulacji odszkodowania będzie dla niego najbardziej opłacalny. Ponieważ w grę wchodzą także roboczogodziny, a także wycena części naliczane w zależności od stawki AC.

Odszkodowanie nie będzie wypłacone jeśli samochód zostanie uszkodzony między innymi w wyniku:

 • Działań wojennych, zamieszek.
 • Jazdy w wyścigach bądź rajdach.
 • Zassania wody w silniku.

Podczas wyliczania odszkodowania należy wziąć pod uwagę wartość franszyzy redukcyjnej, zwanej inaczej wkładem własnym, którą określa się indywidualnie w trakcie podpisywania polisy.

W podstawowym pakiecie oczywiście znajduje się możliwość skorzystania z usług Assistance MINI. Warto zajrzeć do OWU, by się dokładnie zapoznać z prawami ubezpieczonego. Na pewno można liczyć na pomoc jeśli dojdzie do wypadku. Ubezpieczyciel gwarantuje wtedy naprawę na miejscu zdarzenia, holowanie osoby trzeciej, jak i również holowanie samochodu do 75 kilometrów. Ponadto w usłudze znajduje się dość spora opieka nad zwierzęciem domowy, jego transport, leczenie, a nawet utylizacja zwłok. Oczywiście istnieje możliwość rozszerzenia usługi Assistance.

Zalety polisy

 • Pakiet OC/AC już od 526 złotych.
 • Możliwość rozłożenia płatności na 1, 2 lub 4 raty.
 • W pakiecie znajduje się Assistance MINI oraz Zielona Karta.
 • 15% zniżki za zakup polisy przez Internet.
 • Możliwość edycji amortyzacji części i franszyzy redukcyjnej.
 • 5% zniżki za ubezpieczenie kolejnego samochodu.
 • 60zł zniżki, jeśli klient kupuje z polecenia od innego ubezpieczonego w AXA.
 • 60zł zniżki na nowo kupiony samochód, jeśli sprzedawane wcześniejsze auto także było ubezpieczone w AXA.

Wady polisy

 • Obowiązek wyboru naliczania odszkodowania między wariantem Warsztatowym, a Kosztorysowym jeszcze w momencie podpisywania polisy.
 • Brak konkretnej wartości franszyzy redukcyjnej.

Podsumowanie

Pakiet OC i AC wydaje się być bardzo atrakcyjny dla młodych kierowców. Ponieważ stymulacja cenowa dotyczyła 30-letniego kierowcy z 5-letnim samochodem. Ponadto szereg dodatkowych usług możliwych do zakupienia, pozwala zwiększyć ochronę pojazdu i pasażerów nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Europy.