Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bank Zachodni WBK Grupa Santander opinie

(1 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Bank Zachodni WBK Grupa Santander

Do fuzji Banku Zachodniego S.A. oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. doszło w 2001 roku. W związku z tym powstał Bank Zachodni WBK. Jeszcze tego samego roku, akcje nowego baku pojawiły się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Historia miała się jednak potoczyć jeszcze inaczej. Oczywiście postawiono na rozwój Banku Zachodniego WBK, ale jednak nie obyło się bez kolejnych przejęć akcji. Obecnie największym udziałowcem jest Grupa Santander, która posiada aż 70 procent wszystkich udziałowców. Natomiast w 2013 roku doszło do kolejnego połączenia. Tym razem do Banku Zachodniego WBK dołączył także Kredyt Bank.

Obecnie jest to bank wyróżniający się stabilnym rozwojem. W Polsce funkcjonuje ponad 1000 oddziałów. Grupa BZ WBK obejmuje między innymi BZ WBK Nieruchomości S.A., BZ WBK Faktor Sp. z o.o., BZ WBK Leasing S.A. oraz BZ WB TFI S.A..

Bank Zachodni WBK zdobył między innymi tytuł Banku Roku w Polsce 2012. Wyróżnienie zostało przyznane przez brytyjski miesięcznik The Banker. Jednocześnie bank został już czterokrotnie nagrodzony Godłem Firma Przyjazna Klientowi. Organizatorem takiego konkursu jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania. Ogromnym wyróżnieniem było także znalezienie się w Respekt Index, czyli w składzie spółek odpowiedzialnych społecznie na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Bank Zachodni WBK postanowił przede wszystkim unowocześnić i uatrakcyjnić swoje dotychczasowe produkty. Kredyt gotówkowy teraz jest dostępny przez Internet nawet w ciągu 10 minut od chwili złożenia wniosku. Bank również zachęca młode osoby poniżej 20 roku życia do zakładania bezpłatnego konta. Natomiast w prezencie rozdaje słuchawki Philips.

Osoby planujące pomnożenie swoich oszczędności mogą ulokować je na lokacie bonusowe z oprocentowaniem wynoszącym nawet 3 procent w skali roku. Oczywiście bank nie zapomniał o unowocześnieniu swojego systemu/. Mianowicie można pobrać już specjalną aplikację BZWBK24 na urządzenia mobilne, by mieć dostęp do swojego konta 24 godziny na dobę, bez względy na miejsce przebywania.

Dane Teleadresowe Bank Zachodni WBK Grupa Santander

Adres siedziby:
Bank Zachodni WBK S.A.
ul. Rynek 9/11
50-950 Wrocław

Dostęp internetowy

Strona instytucji:
http://bzwbk.pl

Infolinia Banku BZ WBK:
Z telefonów stacjonarnych i komórkowych:
1 9999

Z zagranicy:
+48 (61) 81 19999

Komentarze klientów o Bank Zachodni WBK Grupa Santander

Grzesiek
2015-09-14 23:31
Ocenił(a) na:
5,0
Zdecydowanie polecam kredyty w tym banku. Potrzebowałem szybkiego kredytu gotówkowego i wszystko udało się bardzo sprawnie załatwić na bardzo dobrych warunkach.

Produkty Bank Zachodni WBK Grupa Santander

Opis oferty

Opinie o Bank Zachodni WBK Grupa Santander