Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Benefia opinie

(2 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Benefia

Konkurencyjne ubezpieczenie dla kierowców z długoletnim stażem, wprowadziło na rynek towarzystwo Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Dla nich dedykowany jest specjalny pakiet Moto oraz Pakiet Serwis Benefia. Podstawowym ubezpieczeniem jest oczywiście polisa OC i AC. Ale oprócz tego kierowcy mogą wybrać dodatkową opcję Assistance oraz NNW.

Dane Teleadresowe Benefia

Adres siedziby:
BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
al. Jerozolimskie 162a
02-342 Warszawa

Infolinia BENEFIA:
801 080 300
+48 22 212 20 30

Dostęp internetowy
Strona instytucji:

http://www.benefia.pl/benefiamajatek/index.html

Komentarze klientów o Benefia

alek
2016-03-13 00:24
Ocenił(a) na:
3,0
macie jakieś opinie na temat tego ubezpieczyciela?
Jacek
2015-06-22 19:10
Ocenił(a) na:
1,0
Najgorsza ubezpieczalnia w Polsce. Zwlekają, przesuwają czynności w czasie na koniec - stawki ustalają tak niskie, ze nie zwraca się składka roczna. Nie polecam nikomu! A przez telefon chamska i arogancka obsługa. Wolę już należeć do PZU.

Produkty Benefia

Opis oferty

Ubezpieczyciel jest częścią towarzystwa ubezpieczeń Vienna Insurance Group z Austrii. Na polskim rynku działa już od 1999 roku. Natomiast całe towarzystwo wyróżnia się ponad 180-letnim doświadczeniem w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych i bankowych. O tym, że jest to zaufany ubezpieczyciel świadczyć mogą chociażby zdobyte przez niego nagrody. Wśród nich można prestiżową nagrodę „Certyfikat Rzetelności i Wiarygodności”.

Dwa pakiety

Na Kierowcy, którzy wyróżniają się już długim stażem posiadania prawa jazdy, poszukujący jednocześnie prostych polis, w atrakcyjnych cenach, opartych na jasnych warunkach, mogą zainteresować się dwoma pakietami kierowanymi ze strony towarzystwa Benefia. Dla właścicieli nowych samochodów przygotowano Pakiet Serwis. Warto pamiętać również, że w tym pakiecie zawarte jest także oprócz obowiązkowego OC, ubezpieczenie AC i NNW. Istnieje możliwość dokupienia opcji Assistance. Natomiast posiadacze aut, które mogą mieć ponad 10 lat, będą zainteresowani pakietem MOTO. Jest to polisa, którą bez problemu można zakupić przez Internet. Pakiet MOTO, wyróżnia się większą elastycznością doboru dodatkowych ubezpieczeń. Oczywiście za dodatkową opłatą.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie autocasco obejmuje samochód i wyposażenie, które było od samego początku. Odszkodowania są wypłacane, gdy dochodzi do takich zdarzeń jak:

 • samochód osoby ubezpieczonej zderzy się z innym pojazdem, przedmiotem, zwierzęciem, bądź osobą, które znajdują się na zewnątrz pojazdu
 • kradzież, włamanie, wandalizm bądź rozbój samochodu
 • uszkodzenia w wyniku zdarzeń losowych, typu pożary, powodzie, eksplozje, bądź inne czynniki wywołane siłami przyrody

Dodatkowe ubezpieczenia

Kierowcy, którzy chcą zwiększyć ochronę pojazdu lub pasażerów podczas jazdy, mogą zakupić dodatkowe ubezpieczenia do istniejących już pakietów Serwis bądź MOTO. Do dodatkowych usług zalicza się:

 • NNW – czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki tej polisie, ochroną objęty jest kierowca pojazdu oraz pasażerowie. Odszkodowania są wypłacane w momencie kiedy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku podczas jazdy samochodem. Na skutek czego kierowca lub pasażerowie ucierpią na zdrowiu, bądź poniosą śmierć. Brane są tutaj także pod uwagę zdarzenia mające miejsce podczas wychodzenia lub wchodzenia do samochodu, w trakcie eksplozji, bądź innych czynności związanych z podróżą.
 • Assistance – jest to przydatna usługa, jeśli kierowca w czasie nieszczęśliwego zdarzenia, takiego jak kolizja, wypadek, zdarzenie losowe, jak i również przytrafi mu się awaria samochodu, skończy się paliwo, bądź zatrzaśnie kluczyki w środku pojazdu. W takich sytuacjach oraz wielu innych może liczyć na pomoc ubezpieczyciela. W pakiecie tej firmy wchodzi całodobowa pomoc droga, holowanie pojazdu, dostarczenie samochodu zastępczego, transport kierowcy i pasażerów pod adres zamieszkania kierowcy.
 • Ochrona prawna pojazdów i umów – w zakres tego ubezpieczenia wchodzi odszkodowanie w związku z kosztami poniesionymi za postępowanie sądowe, sprawy administracyjne, a także wsparcie prawnika. O pomoc można ubiegać się kiedy, względem kierowcy wszczęto postępowanie karne, wysunięto wniosek o odszkodowanie, lub pozbawiono go prawa jazdy bądź dowodu rejestracyjnego.

Odszkodowanie:

Kierowcy korzystający z usług towarzystwa ubezpieczeniowego Benefia mogą bez trudności wyliczyć odszkodowanie, jakie im się należy. Aby otrzymać zadośćuczynienie osoby ubezpieczone mogą wybrać sposób wypłaty odszkodowania liczony między innymi na podstawie:

 • Uzgodnionego odszkodowania na podstawie ustaleń indywidualnych.
 • Faktur za naprawy, które zostaną zaakceptowane przez Towarzystwo Benefia.
 • Oszacowania kosztów naprawy i ceny wymienianych części w samochodzie, które zostaną ustalone przez rzeczoznawcę z Towarzystwa.

Dodatkowo można liczyć również na to, że:

Właściciele mający samochód nie starszy niż 4 lata, korzystający z Pakietu Moto , mogą liczyć na wypłacenie całkowitego odszkodowania, bez pomniejszenia żadnych kosztów amortyzacji części, jeśli ta usługa nie zostanie dodatkowo wykupiona.

Jednak już w przypadku starszych samochodów, trzeba liczyć amortyzację wynoszącą do 50% dla samochodów starszych niż 8-letnie, 30% dla pojazdów mających 7-8 lat, 20% dla samochodów mających 6-7 lat, 15% dla samochodów 5-6-letnich, lub 10% jeśli samochód ma już od 4 do 5 lat.

Natomiast przy wykupieniu Pakietu Serwis, taka amortyzacja wynosi dla samochodów mających od 5 do 6 lat – 20%, dla samochodów 6-7-letnich, – 30%. Zaś dla aut mających 7 lat i więcej, amortyzacja będzie wynosiła 50%.

Jeśli dojdzie do zdarzenia, w którym samochód ulegnie skodzie całkowitej, Przez co należy rozumieć, iż koszt naprawy jest wyższy niż 70% wartości całego samochodu, wtedy kierowca może wyliczyć swoje odszkodowanie w następujący sposób:

 • Gdy samochód został uszkodzony w granicach Polski, w granicach Polski, wtedy należy od odszkodowania odjąć koszty części, które nadają się do dalszej odsprzedaży.
 • Gdy samochód został uszkodzony poza granicami Polski, wtedy odszkodowanie będzie wypłacone w całości. Jednak w ramach pomocy, nie będą zwrócone koszty związane z transportem, bądź złomowaniem pojazdu.

Jak wykupić polisę?

W Polsce nie ma żadnego problemu z tym, aby zakupić polisę od Towarzystwa Ubezpieczeniowego Benefia, ponieważ w granicach kraju znajduje się wielu agentów, oferujących ciekawe pakiety. Nie trzeba jednak w celu zakupu polisy zjawiać się bezpośrednio w biurze. Wystarczy, że zadzwonią do Biura Obsługi Klientów, bądź skorzystają z usług internetowych.

Zalety polisy Benefia:

 • Przy zakupie OC, zielona gratis przyznawana jest gratis.
 • Zrozumiałe i konkretne warunki umowy.
 • Korzystne naliczanie współczynnika amortyzacji.
 • Przy zakupie jednego z dwóch pakietów, możliwość uzyskania 20% rabatu na ubezpieczenie swojego domu lub mieszkania.
 • Pakiet eMoto pozwala na wykupienie polisy dla samochodów, które mają ponad 12-letni okres eksploatacji.
 • Właściciele pojazdów takich marek jak Alfa Romeo, Lancia i Fiat, mogą liczyć na ciekawe propozycje ubezpieczeń.
 • Płatności w dwóch ratach przy zakupie OC, bądź OC i AC.
 • Klient sam wybiera sposób naliczania odszkodowania.
 • W Pakiecie Serwis oraz w Pakiecie Moto, można znieść amortyzację części, a także franszyzę redukcyjną.
 • Autoryzowane warsztaty w całej Polsce.

Wady polisy:

 • Możliwa do zniesienia amortyzacja części.
 • Koszty franszyzy integralnej wynosi 500 złotych.

Podsumowanie:

Kierowcy mający już kilka lat doświadczenia, na swoim koncie mający czasami wyrządzoną szkodę na drogach mogą liczyć na ciekawą ofertę w różnych kombinacjach. Nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o uczestnictwo w wyżej wymienionych pakietach.