Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Generali opinie

(3 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Generali

O Generali można było usłyszeć już na samym schyłku XX wieku, ponieważ ubezpieczyciel pojawił się na rynku dokładnie w 1999 roku. Obecnie oferuje jedne z najbardziej rozwiniętych produktów ubezpieczeniowych i finansowych na polskim rynku.

Dane Teleadresowe Generali

Adres siedziby:

Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
Generali Życie T.U. S.A.
Generali T.U. S.A.
Generali PTE S.A.
Generali Finance Sp. z o.o.
Infolinia Generali: 913 913 913

Dostęp internetowy
Strona instytucji:
http://www.generali.pl

Komentarze klientów o Generali

Nataniel
2015-08-07 02:18
Ocenił(a) na:
5,0
Zanim ubezpieczyłem w Generali swój samochód, oczywiście najpierw zrobiłem szczegółowy research w Internecie na temat tej firmy. Byłem skołowany. Jedni piszą, że oszuści, inni, że niezawodna firma. Komu wierzyć? Zdecydowałem się spróbować, ponieważ przekonała mnie dość atrakcyjna cena. I bach. Kolizja. Dosłownie 3 miesiące po wykupieniu pakietu. Usunięcie szkody, szybko, przyjemnie i jeszcze z nawiązką. Trzeba się jednak przekonać na własnej skórze, ponieważ w Internecie można znaleźć WSZYSTKO. Nawet antyreklamy.
Robert
2015-07-18 15:40
Ocenił(a) na:
4,0
Jedno z lepszych ubezpieczeń i bardzo dobre zniżki.
Arkadiusz
2015-07-12 15:22
Ocenił(a) na:
4,0
Jeśli ktoś ma rzeczywiście już dość stare auto, to może nieco narzekać na zbyt wysokie stawki. Ale sytuacja się zmienia, kiedy właściciel mniej więcej kilkuletniego samochodu ubiega się o OC i AC. Wtedy stawki są naprawdę konkurencyjne.

Produkty Generali

Opis oferty

Generali – Ubezpieczenie OC AC

Klienci korzystający z produktów ubezpieczeń komunikacyjnych Generali mogą liczyć przede wszystkim na dołączone w pakiecie takie świadczenia jak ALL RISK, który ma za zadanie chronić od wszelkich ryzyk, jak i również szansę obliczenia i wypłaty odszkodowania według kosztów naprawy według wariantu Assistance ASO.

Warunki ubezpieczenia

W Generali pakiet OC/AC mogą wykupić przede wszystkim właściciele pojazdów, których wiek nie przekroczył 13 lat. W OWU znajdziemy informację, że nie są ubezpieczane pojazdy typu SAM, pojazdy szynowe, a także nie zarejestrowane na terenie Polski.

Również właściciele samochodów osobowych typu kabriolet, niestety nie będą mogli ubezpieczyć się w Generali, a przynajmniej w zakresie pakietu podstawowego.

Oczywiście ubezpieczony musi zadbać o zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń antykradzieżowych dla swojego pojazdu.

Likwidacja szkód

Szkodę można zgłaszać drogą telefoniczną od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 17:00.

Odszkodowanie nie jest wypłacane jeśli dojdzie do zdarzenia samochodu między innymi w wyniku

 • Kradzieży na terenie Białorusi, Ukrainy oraz Rosji.
 • Działania energii jądrowej.
 • Zniszczenia ogumienia.
 • Których samochód był używany jako taxi, samochód kurierski, auto do nauko jazdy lub jazdy próbnej.

Od wyliczanego odszkodowania należy odjąć:

 • Koszty udziału własnego wynoszącego 10% wartości ubezpieczenia jeśli kierowca nie skoczył 25 lat w dniu wystąpienia szkody. Chyba, że ten element został wykupiony przez właściciela pojazdu.
 • Amortyzację części: 0% dla rocznych pojazdów, 10%, dla maksymalnie 2-letnich aut, 15% dla aut 3-letnich, 20% dla aut 4-letnich, 25% dla aut 5-letnich, 35% dla aut 6-letnich, 40% dla aut 7-letnich, 45% dla aut 8-letnich, 50% dla aut 9-letnich, a także 55% dla aut 10-letnich oraz starszych. Należy jednak zapoznać się jeszcze z tabelą korygującą dla kalkulacji szkód częściowych.

Klient posiada przy odszkodowaniu posiada do wyboru wyliczenie na podstawie faktur, bezgotówkową pomoc w stacjach obsługi ASO, bądź kalkulacji wykonanej przez Generali.

Zalety polisy

 • Możliwość zakupu przez Internet.
 • W pakiecie znajduje się formuła ALL RISK, czyli ochrona od następstw wszystkich zdarzeń.
 • 15% zniżki dla osób, które po raz pierwszy w życiu kupują AC.
 • Do 60% zniżki dla bezszkodowych kierowców.

Wady polisy

 • Brak dodatkowych usług w pakiecie typu Assistance.
 • Brak możliwości ubezpieczenia w pakiecie podstawowym samochodów osobowych typu kabriolet.

Podsumowanie

Generali z pewnością zachęca do siebie przede wszystkim kierowców, którzy po raz pierwszy decydują się na pakiet OC/AC ponieważ już na samym wstępie oferują atrakcyjną zniżkę. Doświadczeni kierowcy mogą nieco narzekać na brak dodatkowych usług w pakiecie gwarantujących między innymi holowanie pojazdu lub naprawę na miejscu zdarzenia.