Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Generali opinie

(12 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Generali

Ubezpieczeniami ze strony Grupy Generali możemy cieszyć się w Polsce już od 1999 roku. Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, a także produkty inwestycyjne.

Dane Teleadresowe Generali

Adres siedziby:

Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
Generali Życie T.U. S.A.
Generali T.U. S.A.
Generali PTE S.A.
Generali Finance Sp. z o.o.
Infolinia Generali: 913 913 913

Dostęp internetowy
Strona instytucji:
http://www.generali.pl

Komentarze klientów o Generali

Jan
2016-04-02 23:56
Ocenił(a) na:
1,0
OMIJAJCIE TĘ FIRMĘ SZEROKIM ŁUKIEM! Szkodę w domu wycenili mi na 200 zł choć sam materiał kosztował wielokrotnie więcej...
Sławek
2015-08-07 02:11
Ocenił(a) na:
4,0
Myślę, że doceniają przede wszystkim tych klientów, którzy są u nich ubezpieczeni aż po zęby. Mój przyjacielma tam wykupione chyba wszystkie możliwe ubezpieczenia i sobie chwali Generali. Ja niestety musiałem swojeodczekać. Ale ubezpieczenie rzeczywiście w końcu dostałem, więc nie mam też aż tak na co narzekać.
Beata
2015-07-22 14:22
Ocenił(a) na:
4,0
Bardzo dobra cena w porównaniu do innych towarzystw. Szczególnie, jeśli dotyczy to polis od NastępstwNieszczęśliwych Wypadków w czasie podróży środkami lokomocyjnymi.
Robert
2015-07-18 20:17
Ocenił(a) na:
1,0
Są lepsze ubezpieczenia nieruchomości. Generali ma dobre warunki ubezpieczenia OC AC.
Janka
2015-07-02 12:33
Ocenił(a) na:
3,0
Największą zaletą jest to, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to przyjadą nawet do domu, by podpisać umowę, lubpozbierać dokumentację.
Daniela
2015-06-11 08:15
Ocenił(a) na:
5,0
Idealna spraw dla tych, którzy lubią szybko, profesjonalnie i jeszcze przez Internet.
Aniela
2015-03-12 16:11
Ocenił(a) na:
4,0
Na początku byłam sceptycznie nastawiona do polis na mieszkanie. Ale później wspólnie z mężem doszliśmy downiosku, że jednak sporo rzeczy może się wydarzyć również pod naszą nieobecność. Traf chciał, że musieliśmyzgłaszać szkodę. Miłym zaskoczeniem, była szybka odpowiedź i wypłata odszkodowania. Dlatego Polecam.
Kala
2015-02-22 11:15
Ocenił(a) na:
3,0
Nie wiem jak to dokładnie jest, w przypadku starania się o odszkodowanie. Ale wiem na pewno, że nie byłonajmniejszego problemu z tym, aby zawrzeć umowę przez Internet.
Tadeusz
2015-01-22 12:22
Ocenił(a) na:
5,0
Konsultanci znają się na rzeczy. Nie ma takiego pytania, na które by nie odpowiedzieli. Wiem, że jestem wdobrych rękach.
Magda
2015-01-12 01:12
Ocenił(a) na:
5,0
To się nazywa klasa. Już od kilku lat męczyłam się z innymi ubezpieczycielami, aż wreszcie trafiłam doGenerali. Tutaj traktują ubezpieczonego z szacunkiem.

Produkty Generali

Opis oferty

W Grupie Generali klienci indywidualni ubezpieczą swoje nieruchomości, a także majątek wykupując ubezpieczenia: Dom, Mieszkanie, Dom w Budowie, OC w Życiu Prywatnym, NNW Indywidualne, a także Rolne. Jednak najbardziej zbliżone do ubezpieczeń mieszkaniowych są cztery pierwsze polisy, które zresztą będą poniżej scharakteryzowane.

Warunki ubezpieczenia

Do podstawowych warunków ubezpieczenia zalicza się zagwarantowanie odpowiedniego ubezpieczenia antywłamaniowego.

W pakiecie „Dom”, „Mieszkanie” i „Dom w Budowie” ubezpieczenie:

  • Obejmuje – budynek mieszkalny, garaże wolnostojące, budynki gospodarcze, stałe wyposażenie wcześniej wymienionych budynków. Ubezpieczeniem mogą być objęte także ruchomości, przedmioty, które są potrzebne do prowadzenie działalności zarobkowej oraz przedmioty zarobkowe.

W pakiecie „OC w Życiu Prywatnym” ubezpieczenie:

  • Obejmuje – odpowiedzialność cywilną jeśli dojdzie do szkody względem osoby trzeciej przez działanie ubezpieczonego, jego bliskich lub pomocy domowej. Również wtedy, kiedy ich działania można określić jako rażące niedbalstwo.

Likwidacja szkód

Szkodę można zgłosić telefoniczne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, a także w soboty od godziny 9:00 do 17:00.

Ubezpieczenie „Dom”, „Mieszkanie” i „Dom w Budowie wypłaca odszkodowanie w zależności od wykupionego wariantu. Do wyboru jest wariant Bursztyn, Rubin oraz Diament.

Wariant Podstawowy, czyli Bursztyn wypłaca odszkodowanie, jeśli dojdzie do pożaru, wybuchu, uderzenia pioruna.

Zakres ochrony możemy zwiększyć wykupując wariant Rubin, który będzie chronił nieruchomość dodatkowo w przypadku upadku statku kosmicznego, sadzy, przepięcia, stłuczenia stałych elementów, działań silnego wiatru, lawiny, trzęsienia ziemi i osuwisk, a także upadku drzew, deszczu, lodu, śniegu oraz pękania w wyniku silnego mrozu.

Największy zakres ochrony posiada Wariant Diament, ponieważ pozwala on na ochronę nieruchomości dodatkowo w przypadku katastrofy budowlanej.

Odszkodowanie nie jest wypłacane, jeśli nie zostało wykupione dodatkowe ubezpieczenie od szkód powstałych w wyniku powodzi, kradzieży, rabunku siłowników bram, wandalizmu i dewastacji.

Odszkodowanie wyliczane jest na podstawie Kosztorysu, bądź w oparciu o faktury opłacone przez ubezpieczonego. Należy dokładnie zapoznać się z warunkami eksploatacji części ruchomych przy wykupieniu wariantu Bursztyn oraz Rubin. Ponieważ przy cenie, że zużycie to wynosi więcej niż 50%, odszkodowanie zostanie o nie pomniejszone.

W przypadku wykupienia ryzyka powodzi ubezpieczony podczas podpisywania polisy również ustala wartość franszyzy redukcyjnej.

Ubezpieczenie „OC w Życiu Prywatnym” również dostępne jest w trzech różnych wariantach: Bursztyn, Rubin, oraz Diament.

Podstawowy wariant Bursztyn obejmuje odpowiedzialność cywilną wynikającą z czynności w życiu prywatnym, które miały miejsce na terenie Polski. Jeśli ktoś jest zainteresowany rozszerzeniem terytorium do całej Europy, lub nawet całego świata, powinien zainteresować się wyższymi wariantami.

Jeśli interesuje kogoś ochrona odpowiedzialności cywilnej dla najemców lub dzierżawców ubezpieczonej nieruchomości, warto zainteresować się wariantem Rubin lub Diament.

Odszkodowanie płatne są na podstawie orzeczeń sądu, po zawarciu ugody, bądź też na podstawie roszczenia.

Warto zapoznać się dokładnie z OWU ubezpieczenia „OC w Życiu Prywatnym”, ponieważ od wielu ryzyk można wykupić dodatkowe ubezpieczenie, rozszerzając tym samym praktycznie każdy wariant.

Zalety ubezpieczenia

  • W wariancie Diament, formuła All Risk, czyli ochrona na wszystkie ryzyka.
  • Kupując jedno z ubezpieczeń na mieszkań zyskuje się jednocześnie możliwość kupienia Assistance. medyczny bądź usługi concierge za 1 zł.
  • Możliwość skorzystania z lokalu zastępczego do 8 miesięcy.
  • Brak naliczania eksploatacji wyposażenia w Wariacie Diament oraz Rubin.
  • Chroniony jest nie tylko dom, ale również garaż, budynki gospodarcze, a nawet inne obiekty wymienione w OWU.

Wady ubezpieczenia

  • Franszyza redukcyjna do ustalenia przy opłacaniu polisy.

Podsumowanie

Chcąc spać spokojnie, niezależnie czy klient posiada mieszkanie, dom, czy dopiero się buduje, może skorzystać z atrakcyjnych ubezpieczeń mieszkaniowych oferowanych w Generali. Wyróżniają się one przede wszystkim bardzo dużą elastycznością doboru ryzyk. Dlatego składka nie jest przepłacana za rzeczy, z których ubezpieczony wie, że nigdy nie skorzysta.