Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Liberty Direct opinie

(10 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Liberty Direct

Spółka z grupy Liberty Mutual z Hiszpanii wypromowała w Polsce w 2007 roku markę Liberty Direct. Dzięki temu kierowcy bez najmniejszego problemu mogą kontaktować się z ubezpieczycielem za pośrednictwem telefonu. Już od wielu lat grupa zajmująca się ubezpieczeniami w Hiszpanii, wyegzekwowała najlepszą strategię, która również sprawdza się na polskim rynku.

Dane Teleadresowe Liberty Direct

Adres siedziby:
Liberty Seguros Compania
de Seguros y Reaseguros S.A.
ul. Chocimska 17,00-791 Warszawa

Infolinie Liberty Direct:
Obsługa klienta: +48 22 589 90 70
Assistance: +48 22 589 95 21
Zgłaszanie szkody: +48 22 589 95 21
Informacje, oferta, obliczanie składki: +48 22 589 95 21
Godziny pracy Konsultantów od poniedziałku do piątku 8:00-22:00, soboty 9:00-18:00 z wyjątkiem Assistance, która jest czynna cały czas.

Dostęp internetowy
Strona instytucji:

http://www.lu.pl

Komentarze klientów o Liberty Direct

Weronika
2015-12-18 15:39
Ocenił(a) na:
5,0
Szczerze polecam, nie tylko samą ubezpieczalnie, ale również serwisy, w których naprawiane są samochody w ramach odszkodowania. A trochę rzeczywiście się tego obawiałam, mając świadomość, że nie zrobi się tego na własną rękę. Jednak muszę przyznać, że nie miałam do czynienia z żadną chałturą. Wręcz przeciwnie.
Eugeniusz
2015-12-18 08:27
Ocenił(a) na:
4,0
Teraz gdziekolwiek lokując swoje pieniądze, trzeba dokładnie dowiedzieć się, czy na pewno taka transakcja okaże się opłacalna. W przypadku firmy Link4 jestem tego pewny, że moje pieniądze nie zostaną wydane bezcelowo. Ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dostanę takie odszkodowanie, na którym nie będę stratny.
Filip
2015-12-17 09:13
Ocenił(a) na:
4,0
Zeszły rok dla mnie pod względem stłuczek, niestety był dość pechowy. Ale na szczęście miałem ubezpieczenie AC w LINK4. I mimo dwukrotnego zagapienia się, mogłem spokojnie naprawić swoje auto w ich warsztacie. Nie musiałem niczego dopłacać. Z naprawy jestem bardzo zadowolony.
Amelia
2015-12-13 15:09
Ocenił(a) na:
3,0
Zawsze stroniłam od załatwiania spraw przez telefon, bądź Internet. Bałam się, że jest to zbyt proste, i można się nieświadomie wplątać w jakieś głupoty. Tutaj jednak postanowiłam zakupić ubezpieczenie przez telefon i wszystko poszło jak z płatka. I to w moim mniemaniu. Ponieważ na wszystko uzyskałam rzetelną odpowiedź. To sprawiło, że zaufałam ubezpieczycielowi.
Kalina
2015-12-09 12:02
Ocenił(a) na:
4,0
Cieszę się, że po wyczerpującej i dość szczegółowej rozmowie, podczas której słyszałam, że konsultant naprawdę się głowił jak wyjść dla mnie z dobrą propozycją, ostatecznie zaproponował bardzo przyjemne zniżki.
Marcelina
2015-12-07 17:31
Ocenił(a) na:
5,0
Mąż namówił mnie na podwyższenie składki OC o nieobowiązkowy pakiet AC. Na początku dość mocno kręciłam nosem. Twierdząc, że kompletnie nie ma takiej potrzeby. Dziś mu za to dziękuję. Sama w szczerym polu. Awaria. Nawet dobrze nie wiem co to było, bo motoryzacja jest dla mnie czarną magią. Pan z holownikiem przyjechał bardzo szybciutko. Od razu zawiózł moje auto do warsztatu, gdzie równie sprawnie się zajęli naprawą.
Bruno
2015-12-07 13:12
Ocenił(a) na:
5,0
To mi się podoba. Jeszcze dokładnie sam się nie określiłem, że chce mieć jak najniższe ceny, a pani po drugiej stronie telefonu zaczęła zadawać mi odpowiednie pytania, które przyniosły oczekiwany przeze mnie skute – niską cenę!
Roksana
2015-12-04 15:39
Ocenił(a) na:
5,0
Byłam zapisana już wcześniej u innego ubezpieczyciela. Tam był dramat. Wszystko było pięknie podczas podpisywania umowy, ale niestety później już nawet ciężko było się dodzwonić na infolinię w sprawie likwidacji szkody. W LINK4, ten proces już przerabiałam. Wszystko poszło tak jak obiecywali w umowie.
Marika
2015-12-03 12:31
Ocenił(a) na:
4,0
To co najmocniej mnie przyciąga do tej firmy, to przejrzystość warunków umowy i atrakcyjna cena. Na razie nie miałam żadnej szkody w samochodzie, więc jeszcze czas zweryfikuje, czy wywiązują się należycie z umowy. Ale z tego co słyszałam, to również z tym nie ma żadnych problemów.
Benedykt
2015-12-02 21:29
Ocenił(a) na:
4,0
Im więcej się u nich kupuje, tym lepsze zniżki można uzyskać. To jest dla mnie korzystne, ponieważ przez 15 lat nie miałem jeszcze żadnej kolizji. Więc nie chcę przepłacać.

Produkty Liberty Direct

Opis oferty

Libety Direct – Ubezpieczenie OC, AC standard z Mini Assistance

Ubezpieczenie kierowane ze strony Libert Direct oferuje atrakcyjny Pakiet OC i AC z Mini Assistance. Z polisy mogą korzystać wszyscy kierowcy, którzy nie posiadają osobowości prawnej. Mogą to być zarówno osoby fizyczne, ale także przedsiębiorcy lub jednostki organizacyjne. Ponadto mówi się tytan również o bankach mających samochody, ze względu na umowy dotyczące przewłaszczenia pojazdów.

Ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe, polega na wypłacaniu odszkodowania, osobie poszkodowanej przez ubezpieczonego kierowcę. Natomiast Autocasco jest już ubezpieczeniem dającym gwarancję wypłaty świadczeń zarówno z winy ubezpieczonego kierowcy jak i w wyniku szkody wywołanej przez osoby trzecie, bądź w następstwie niektórych zdarzeń. W tym również jeśli doszło do kradzieży samochodu, uszkodzenia pojazdu w wyniku warunków atmosferycznych oraz innych zdarzeń wypisanych dokładnie w umowie.

Dodatkowe ubezpieczenia:

 • Ubezpieczenie NNW – Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – Polisa w tym przypadku obejmuje zarówno kierowcę jak i pasażerów. Odszkodowania zostają wypłacane, jeśli do wymienionych zdarzeń nastąpi na terenie Polski, ale również całej Europy. Liberty Direct gwarantuje bardzo szybkie naliczanie i wypłacanie odszkodowania. Kierowcy korzystający z samochodu, nie tylko poprzez jego prowadzenie, ale również w czasie wsiadania i wysiadania, bądź naprawy pojazdu na drodze, mogą być spokojnie. Ponieważ jeśli w tym czasie dojdzie nieszczęśliwego zdarzenia, to również Liberty Direct zapewnia wypłatę odszkodowania. Ubezpieczenie NNW można dokupić do każdej innej polisy. Wysokość ubezpieczenia wynosi do 20 tysięcy złotych na każdego pasażera oraz kierowcę.
 • Ubezpieczenie „Opony Assistance” – kierowca dzięki tej polisie otacza ochroną opony w swoim samochodzie. Odszkodowanie wypłacane jest w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia bądź przebicia opon na terenie Polski i Europy. Klienci nie czekają długo na wypłacanie świadczeń. Polisę tą można dobierać bez względu na wcześniej wykupione ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenie Premium Assistance – Kierowca i pasażerowie podróżujący ubezpieczonym samochodem po Polsce i Europie, mogą liczyć na doraźną pomoc drogową w takich sytuacjach jak: – brak paliwa, zatankowanie złego paliwa, zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, awaria akumulatora, awaria oświetlenia, inne zdarzenia na drogach i w czasie użytkowania pojazdu podczas jego postoju. Na jaką pomoc ze strony Liberty Direct mogą liczyć kierowcy? Przede wszystkim w ofercie znajduje się holowanie, opieka nad dziećmi, naprawa pojazdu i pokrycie kosztów z tego tytułu. Jeśli kierowca i pasażerowie chcą kontynuować podróż, to bez najmniejszego problemu mogą poprosić o auto zastępcze, a nawet o zastępczego kierowcę. W przypadku postoju, Ubezpieczyciel zorganizuje nocleg, bądź hospitalizację. Poza granicami Polski, klienci mogą liczyć na wsparcie prawnika, tłumacza, a także pomoc finansową w postaci pożyczki.

Kiedy wypłacane jest odszkodowanie?

Polisa OC i AC Liberty Direct, nabiera na znaczeniu dla klientów, kiedy mogą oni starać się o odszkodowania przy konkretnych zdarzeniach. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę kradzież, dewastację, uszkodzenia szyb, kolizję lub wypadek. Jeśli od momentu zdarzenia do chwili zgłoszenia szkody, nie minęły 3 dni, wtedy odszkodowanie bez problemu jest wypłacane. Ponadto klienci Liberty Direct, mogą bezpośrednio śledzić kolejne czynności związane z naliczaniem odszkodowania, a także na temat podejmowania innych decyzji. Takie procedury dostępne są online. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, klient bez najmniejszego problemu otrzyma informację o tym, że ma dostarczyć do swojego agenta konkretne dokumenty.

Zgłoszenie szkody może nastąpić drogą telefoniczną. Jest to dużo wygodniejsze, jeśli klient nie chce przerywać podróży, a dodatkowo właśnie znajduje się poza granicami kraju. Od momentu zgłoszenia, Likwidator dokładnie prowadzi jego sprawę, omawiając z nim wszystkie szczegóły kolejnych wykonywanych czynności. Dostarczanie potrzebnych dokumentów, również nie jest skomplikowane, ponieważ osobisty doradca, wszystko tłumaczy. Po ich dostarczeniu następuje moment weryfikacji. To również jest możliwe do śledzenia drogą telefoniczną lub online.

Klienci nie mają powodu do tego by narzekać na jakość komunikacji z doradcą w momencie starania się o odszkodowanie. Towarzystwo Liberty Direct zdobyło godło „Dbamy o jakość obsługi 2012”, które jest dowodem na to, że wszyscy pracownicy działają zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością. Dzięki temu obsługa jest szybka, bezproblemowa, w bardzo przyjaznym nastawieniu do klienta, a odszkodowania wypłacane są w naprawdę krótkim terminie.

Zalety polisy

 • Korzystając z polisy poprzez tradycyjnego ubezpieczyciela, można zyskać nawet do 50% zniżki.
 • Polisa płatna w 1 lub w 2 ratach.
 • Klient sam decyduje o wyborze warsztatu, w którym będzie naprawiać swój samochód.
 • Pomoc drogowa i usuwanie szkód na terenie Polski i Europy.
 • Ubezpieczenie AC Standard obejmuje ochroną pojazd od kradzieży i dewastacji lub uszkodzenia szyb.
 • Gratisowa polisa Mini Assistance.
 • Łatwy kontakt z likiwadotrem, szybka weryfikacja zgłoszonej szkody i wypłata odszkodowania.
 • Dla wymagających klientów dodatkowa usługa Warsztat Plus, która polega a naprawie samochodu w Autoryzowanej Stacji Obsługi, przy zastosowaniu oryginalnych części. Nie ma mowy tutaj o potrącaniu amortyzacji.

Wady polisy

 • Wkład własny o wysokości 25%, jeśli dojdzie do uszkodzenia szyby czołowej.
 • Młode osoby, przed 25 rokiem życia, muszą zapłacić 2000 złotych, tytułem wkładu własnego.
 • Koszt franszyzy integralnej – 200 złotych.

Podsumowanie

Pakiet ubezpieczeń z Towarzystwa Liberty Direct, najbardziej opłaca się kierowcom doświadczonym. Jednak pomoc drogowa 24h na dobę, na terenie Polski i Europy może okazać się mocną stroną dla wszystkich właścicieli prawa jazdy. Dominuje tutaj szybki kontakt, bez większych formalności i bez wychodzenia z domu.