Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Proama Nieruchomości opinie

(5 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Proama Nieruchomości

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Proama, kieruje atrakcyjną ofertę ubezpieczenia nieruchomości „DOM Premium”. Jest to polisa zawierająca bardzo szerokie możliwości, które zadowolą niejednego właściciela nieruchomości. Ponadto dzięki tej polisie można ubezpieczyć także ruchomości, obiekty wchodzące w skład posesji i inne elementy stałego wyposażenia.

Dane Teleadresowe Proama Nieruchomości

Adres siedziby:
Česká pojišťovna S.A.
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

Infolinia Proama:
815 815 815

Czynna od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 a w soboty 9:00-20:00.

Dostęp internetowy
Strona instytucji:

http://www.proama.pl/ubezpieczenie_domu/

Komentarze klientów o Proama Nieruchomości

Natasza
2015-12-12 16:41
Ocenił(a) na:
3,0
Najwięcej osób chyba tutaj się wypowiada na temat ubezpieczeń komunikacyjnych. A nie każdy zaznaczył, że jest to towarzystwo mające o wiele szerszą ofertę np. ubezpieczenie nieruchomości. Ponieważ nie każda firma ma dostępne takie produkty jak w Proamie. Czy ktoś korzystał?
Dagmara
2015-12-09 15:51
Ocenił(a) na:
5,0
Jest to firma przyjazna ludziom. Co do tego, nie mam najmniejszych wątpliwości. Ponieważ zawsze można zadzwonić do konsultantów, żeby się czegoś dowiedzieć.
dom | proKapitalizm - Portal zwolenników wolności
2015-08-21 20:48
Ocenił(a) na:
,0
[…] i szybko odbudować swój świat. Warto korzystać z dużych i doświadczonych firm, takich jak np. Proama - opinie klientów o takim ubezpieczycielu można łatwo sprawdzić w sieci. Jeśli są dobre, a ceny […]
Mirek
2015-06-22 22:10
Ocenił(a) na:
5,0
Polecam te ubezpieczenie. Mam u nich OC+AC i ubezpieczenie na dom. Bardzo sprawna szybka i uczciwa firma.

Produkty Proama Nieruchomości

Opis oferty

Ubezpieczenie Nieruchomości Proama

Proama jest Towarzystwem Ubezpieczeniowym, które na polski rynek weszło stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2011 roku. Jednak już w tak krótkim czasie Proama podbiła rynek finansowy i ubezpieczeniowy. Można powiedzieć, że Proama jest dzieckiem Grupy Generali, od której uczy się wprowadzania konkurencyjne oferty ubezpieczeń mieszkaniowych, komunikacyjnych oraz innych pakietów. Gazeta Bankowa przyznała Proamie I miejsce na liście innych Towarzystw, dzięki temu zyskała tytuł Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2013.

Pakiet „Dom Premium”

Polisa „Dom Premium”, to najczęściej wybierane ubezpieczenie nieruchomości przez właścicieli posesji, którzy chcą chronić swój majątek przed rożnymi zdarzeniami losowymi, włamaniami i kradzieżami.

W skład pakietu wchodzi ubezpieczenie całego majątku, czyli nieruchomości wraz ze stałym wyposażeniem. Ale też ubezpieczone są wszelkie obiekty zwane nieruchomościami, które znajdują się poza domem lub mieszkaniem, ale wliczone w skład posesji.

Jeśli w mieszkaniu bądź budynku jednorodzinnym prowadzona jest działalność gospodarcza, to również nie ma przeciwwskazań ku temu, żeby ubezpieczyć lokal. Trzeba jednak spełnić taki warunek, aby komercyjne wykorzystanie nieruchomości nie przekraczało 50% całej powierzchni. Oprócz tego w pakiecie „DOM Premium” ubezpieczyć można także inne budynki wchodzące w skład inwentarza osoby ubezpieczającej się.

Ubezpieczeniu podlegają także mieszkania i domu jednorodzinne, które są dopiero budowane. Pakiet „DOM Premium” obejmuje także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to dość specyficzna, ale bardzo przydatna polisa, dzięki której wypłacane są odszkodowania, jeśli dojdzie do szkód względem osób trzecich.

Ubezpieczona posiadłość prze Towarzystwo Proama, będzie miała wypłacane odszkodowania, jeśli dojdzie do zdarzeń losowych, takich jak pożar, żywioły natury (powodzie, huragany, trzęsienia ziemi, osuwiska), zderzenia pojazdu, upadku drzewa na budynek mieszkalny. Ale także w przypadku takich zdarzeń jak huk ponaddźwiękowy, upadek statku kosmicznego.

Właściciele nieruchomości, zainteresowani pakietem „DOM Premium” mogą być także zainteresowani dodatkowymi opcjami. Dodatkowe składki będą obejmowały ubezpieczenie przed kradzieżą, rabunkiem, dewastacją i przepięciami.

Dodatkowe ubezpieczenia Proamy:

 • NNW – czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Kierowane jest ono do osób mieszkających w ubezpieczonym domu lub mieszkaniu. Objęte polisą osoby mogą liczyć na wypłacenie odszkodowania w chwili, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci. Inna forma pomocy, polegać będzie na zwróceniu kosztów leczenia bądź urządzeń rehabilitacyjnych potrzebnych do powrotu do zdrowia.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym – polisa obejmuje właściciela mieszkania, a także jego rodzinę. Pomoc okazywana jest w chwili, kiedy dojdzie do szkód wobec osób trzecich.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym PLUS – zakres polisy jest identyczny jak podstawowa forma tego ubezpieczenia, ale dodatkowymi członkami objętymi tą polisą są osoby pomagające prowadzić gospodarstwo domowe lub zajmujące się dziećmi.
 • Pakiet Assistance Domowe – występuje w trzech wersjach. Pierwsza z nich Home Assistance, oferuje pomoc ze strony specjalistów takich jak ślusarz, elektryk, i innych, którzy będą mogli poprzez robociznę wesprzeć domowników mających problemy z awariami sprzętów gospodarstwa domowego. Druga usługa określana jako Medical Assistance, polega na udzielaniu pomocy w sytuacji, gdy zachorują członkowie rodziny, również dzieci. Wsparcie polega na organizowaniu wizyt lekarskich, bądź opieki medycznej w domu chorego. W tej polisie można wykorzystać także bezpłatny dowóz lekarstw i pomoc ze strony rehabilitantów. Trzeci rodzaj pomocy kierowany jest do osób poszukujących elastycznego wsparcia w organizacji różnego typu usług. Pakiet ten określany jest jako concierge.
 • Ubezpieczenie na wypadek powodzi – odszkodowania wypłacane są w momencie, kiedy dojdzie do uszkodzeń, zalania wodą domu i posesji w wyniku powodzi.
 • Ubezpieczenie okien, luster i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia.
 • Ubezpieczenie piwnicy przed rabunkiem kradzieżą, bądź zniszczeniami wynikającymi ze zdarzeń losowych.
 • Ubezpieczenie pomocy prawnej – domownicy korzystający z pomocy prawników, wchodzących na drogę sądową, mogą liczyć na wsparcie finansowe w ramach tej polisy.
 • Ubezpieczenie ochrony płatności – dzięki temu ubezpieczeniu osoby, które straciły pracę bądź nie są zdolne do podjęcia zatrudniania, w wyniku czego mają problemy finansowe z opłaceniem polisy ubezpieczeniowej.

Zalety polisy

 • Osoby chcące wykupić polisę „DOM Premium”, jednocześnie mające ubezpieczenie OC i AC, mogą liczyć na zniżkę w wysokości 50 złotych.
 • Dobór zakresu oraz sum ubezpieczenia, do indywidualnych potrzeb.
 • Gdy osoba ubezpieczona zdecyduje się podwyższyć franszyzę integralną i redukcyjną może liczyć na atrakcyjną zniżkę.
 • Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym korzystniejsza stawka za polisę.
 • Bezszkodowy przebieg ubezpieczenia przyczynia się do naliczania zniżek.
 • Oprócz ubezpieczonego mieszkania lub domu jednorodzinnego, ochroną objęte są także mniejsze obiekty znajdujące się na terenie posesji.
 • Osoba ubezpieczona dbająca o systemu antywłamaniowe, otrzymuje od towarzystwa Proama korzystne zniżki.
 • Dużo tańsza umowa podpisana na 3 lata (maksymalny okres ubezpieczenia).
 • Ubezpieczenie nieruchomości mieszkalnej wraz z zawartą w niej działalnością gospodarczą, po spełnieniu określonych warunków.
 • Osoby mieszkające poza terenami zalewowymi, nie muszą opłacać składek za ubezpieczenie od powodzi.

Wady polisy

 • Klient wybiera franszyzę integralną bądź redukcyjną
 • Odszkodowania nie są wypłacane wtedy gdy, dojdzie do źle przeprowadzonego remontu, gdy mieszkańcy ubezpieczonej nieruchomości uprawiają sporty ekstremalne. Ale również jeśli stan dachu i innych elementów nieruchomości jest w złym stanie, dochodzi do ciągłego zawilgocenia lub zalania w efekcie czego pękają rury, rynny, odpadają tynki i stan innych elementów mocno podupada.

Podsumowanie

Właściciele nieruchomości, którzy poszukują dość elastycznego ubezpieczenia, dobieranego na miarę indywidualnych potrzeb, na pewno będą bardzo zadowoleni z ubezpieczenia jakie oferuje Proama. Możliwość dokupienia dodatkowych opcji pozwala na zwiększenie ochrony nie tylko swojej nieruchomości, ale również domowników i osób pomagających w domu.