Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Proama OC i AC opinie

(11 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Proama OC i AC

Rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC przez doświadczonych kierowców najkorzystniejsze okaże się w towarzystwie Proama. Atrakcyjna oferta ubezpieczeń takich jak AC, NNW i inne, pozwalają na zwiększoną ochronę, a także bardzo szybką wypłatę odszkodowań.

Dane Teleadresowe Proama OC i AC

Adres siedziby:
Česká pojišťovna S.A.
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

Infolinia Proama:
815 815 815

Czynna od poniedziałku do piątku 8:00-22:00 a w soboty 9:00-20:00.

Dostęp internetowy
Strona instytucji:

http://www.proama.pl/ubezpieczenie_domu/

Komentarze klientów o Proama OC i AC

Piotr
2016-07-10 20:42
Ocenił(a) na:
1,0
Czekam juz miesiac na weryfikacje kosztorysu wyslanego przez ASO. Ciagle cisza. Nie polecam.
Artur
2015-12-18 16:34
Ocenił(a) na:
4,0
Proama zdecydowanie zyskała w moich oczach, kiedy porównałem stawki OC. A wiadomo, że każdemu kierowcy chodzi o to, by było jak najtaniej.
Stefan
2015-12-17 21:35
Ocenił(a) na:
5,0
Do Proamy przeszedłem bodajże dwa lata temu, ze względu na cenę. Dokupiłem z ciekawości jeszcze AC. Zwykle tego nie robiłem, bo miałem stare auto. Ale przy wymianie samochodu, pokusiłem się także na nowy produkt. Nie zawiodłem się. Usterka była usuwana bardzo szybko. A moja podróż, choć chwilowo była przerwana, to jednak mogłem ją później kontynuować już sprawnym autem.
Konrad
2015-12-16 15:51
Ocenił(a) na:
2,0
Musiałem ściągnąć od Proamy odszkodowanie, za kolizję, którą wyrządził mi ich klient. Rzeczoznawca pojawił się bardzo szybko. Niestety na kosztorys i wpłatę musiałem już sobie poczekać. Ale ostatecznie, na granicy terminowości, doczekałem się.
Blanka
2015-12-15 11:26
Ocenił(a) na:
4,0
Ja się nie zgodzę z różnymi opiniami widzianymi w sieci, że przy odszkodowaniu ślad o Proamie zanika. Ja dostałam pieniążki dosłownie w kilka dni po wjechaniu mi w tył samochodu. Na szczęście nic się nie stało poważnego. A pieniędzy starczyło spokojnie na mechanika.
Angelika
2015-12-13 14:32
Ocenił(a) na:
1,0
W Proamie zyskują przede wszystkim kierowcy z nowymi samochodami. Niestety ten, który ma już starsze auto nie otrzyma wszystkich pakietów w gratisie.
Krzysia
2015-12-05 09:22
Ocenił(a) na:
3,0
W Proamie mam najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne. W porównaniu do innej znanej firmy, zaoszczędziłam około 200 złotych. Dlatego warto zrobić u nich wycenę.
Otylia
2015-12-03 13:41
Ocenił(a) na:
4,0
Kupując OC każdemu kierowcy zależy na jak najniższej cenie. W Proamie jest to cecha gwarantowana. Nie mam za młodego samochodu, a i tak mam najlepsze ubezpieczenie.
Zdzisław
2015-12-03 12:37
Ocenił(a) na:
5,0
Na początku interesowało mnie wyłącznie OC. Ale jednak od pewnego czasu zainteresowałem się także innymi ubezpieczeniami. Właściwie w tej firmie mogę liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki.
Piotr
2015-07-07 11:31
Ocenił(a) na:
5,0
Solidny ubezpieczyciel i zniżka 70% na OC/AC
Roman
2015-06-22 22:30
Ocenił(a) na:
4,0
Może to i nie jest najtańsza firma ale pewna jak mało która. 2 razy wypłacałem odszkodowanie i wszystko bez jakichkolwiek problemów załatwione w tydzień czasu! Jestem zadowolony z usług tej firmy.

Produkty Proama OC i AC

Opis oferty

Proama ubezpieczenie samochodowe OC + AC

Jest to towarzystwo ubezpieczeniowe, biorące przykład z Grupy Generali, która ma wieloletnią historię zapoczątkowaną już w 1831 roku. Chociaż na polskim rynku jest od 2011 roku, już zaskarbiło ono zaufanie wielu rodaków, zyskując tym samym tytuł Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2013, który został przyznany przez Gazetę Bankową.

Ubezpieczenie OC i AC dla doświadczonych kierowców

Kierowcy z co najmniej kilkuletnim stażem, mają większe wymagania od Towarzystw Ubezpieczeniowych. Proama spokojnie spełniają tego typu warunki udanej współpracy. Dodatkowo oferując naprawdę korzystną cenę.

Klienci Proamy, mogą korzystać z atrakcyjnych pakietów, które występują w 3 różnych wariantach. W każdym z nich zawarte jest ubezpieczenie OC, AC z Zieloną Kartą. Dodatkowo do nich dołączono gratis Assistance Wypadkowe. Najstarsze samochody, które jednak nie mają więcej niż 11 lat, obejmuje Wariant Casco Optymalny. Natomiast samochody nie mające więcej niż 8 lat, można objąć ochroną o Wariancie Casco Komfortowy. Natomiast Wariant Casco Aso, został opracowany z myślą o właścicielach pojazdów nie starszych niż 4-letnie.

W pakiecie oczywiście znajduje się obowiązkowe ubezpieczenie OC, bez którego nie można stać się prawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Osobisty doradca, jest po to, by każdemu kierowcy ułatwił wybór odpowiedniej dla niego polisy, ale również przedstawił ofertę innych możliwości, zwiększających ochronę dla jego pojazdu oraz pasażerów. Oprócz tego, na jego opiekę można liczyć przez cały okres trwania ubezpieczenia. W ten sposób zawsze można mieć dostęp do aktualnych punktów naprawy samochodów i innych form pomocy.

Do pakietu jest dołączona usługa Assistance Wypadkowy, która jest całkowicie bezpłatna. W zakres tego świadczenia wchodzi holowanie do 100 kilometrów, uruchamianie pojazdu i proste naprawy na ternie Polski, jak i również pokrycie kosztów naprawy w warsztacie samochodowym, jeśli nie przekroczą one sumy 300 złotych.

Dodatkowe ubezpieczenia:

Kierowcy chcący skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń, bez najmniejszego problemu znajdą w Proamie, bardzo ciekawą i szeroką ofertę usług. Do nich zalicza się:

 • Super Assistance – Pomoc drogowa polegająca między innymi na holowaniu, uruchamianiu pojazdu, czy też wykonaniu drobnych napraw, wychodzi poza granice Polski. Dzięki takim opcjom możliwe jest kontynuowanie podróży, na przykład poprzez otrzymanie transportu zastępczego uruchomienie samochodu prywatnego. Inną opcją bez bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania. Przy dodatkowym wyborze NNW, podróżujący mają gwarancję uzyskania opieki lekarskiej, hospitalizację, bądź dowóz potrzebnych leków. Nie bez znaczenia w takich długich trasach jest bezpłatny transport zwłok, bądź pomoc nad dziećmi.
 • NNW komunikacyjne – czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które mogą wyniknąć w czasie podróży, a także w związku z korzystaniem z pojazdu. Odszkodowania z tego tytułu dotyczą zarówno kierowcę jak i pasażerów. A wypłacane są one, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu, bądź śmierci.
 • NNW domowe – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmują wszystkich członków rodziny kierowcy. Odszkodowania są wypłacane, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku niezwiązanego z używaniem pojazdu, dojdzie do uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci.
 • Ubezpieczenie od utraty pracy – Jeśli osoba ubezpieczona straci prawo jazdy, nadal może bez żadnego problemu będzie mogła korzystać ze swojego samochodu. A to wszystko dzięki temu ubezpieczeniu, które zapewnia odszkodowanie w chwili, kiedy trzeba opłacić kładki na ubezpieczenie, zatankować, bądź przeprowadzić przegląd techniczny.
 • Usługa ochrony prawnej, obejmująca wszelkie koszty związane z procesami sądowymi, opłatami administracyjnymi. Takie odszkodowania są wypłacane w momencie, kiedy dochodzi do zatrzymania dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy lub gdy względem kierowcy poszkodowana osoba walczy o zadośćuczynienie w formie finansowej.

Szybka wypłata odszkodowania

Nie bez znaczenia jest również informacja o tym, że Proama według Gazety Bankowej jest najszybciej wypłacalnym Towarzystwem Ubezpieczeniowym w całej Polsce. Od momentu zgłoszenia wniosku o odszkodowanie, do momentu wypłaty świadczenia, rzeczywiście mija niewiele czasu. Każdy z wariantów niesie ze sobą nieco inny sposób rozliczania za zdarzenia.

W Wariancie Casco Optymalny, kierowca otrzyma pieniądze, adekwatne do kosztorysu napraw pojazdu. Natomiast w Wariancie Casco Komfortowy, istnieje możliwość skorzystania z kosztorysu, który bierze pod uwagę użycie oryginalnych części zamiennych. Jest to transakcja bezgotówkowa. Proama zapewnia jednak w tym wariancie jeszcze bezpłatny transport samochodu po wykonanej naprawie. Najbardziej rozwinięty Wariant Casco Aso, w którym można wymienić pokrycie kosztów naprawy albo poprzez wykonanie tej usługi w autoryzowanym serwisie, bądź na podstawie kosztorysu, jeśli doszło do wymiany oryginalnych części lub założenia nowych podzespołów. Dodatkowo Proama pokrywa koszty związane z transportem pojazdu po jego naprawie.

Zalety Polisy

 • Każdy kierowca po wykupieniu polisy OC i AC, ma stały kontakt z osobistym doradcą klienta.
 • Kierowcy za bezszkodową jazdę na ubezpieczenie OC i AC mogą uzyskać aż do 70% rabatu.
 • Ubezpieczenie od utraty pracy.
 • Zniżki przy różnych formach płatności – 20% – przy jednorazowej wpłacie, 10% przy płatności online, 5% za płatność kartą.
 • W pakiecie kierowca otrzymuje darmową Zieloną Kartę oraz Assistance.
 • Indywidualny wybór co do podwyższenia lub zniesienia franszyzy redukcyjnej.
 • Wybierając opcję All Risk, do wyboru można mieć 3 warianty.
 • Przerzucenie zniżek z polisy OC, na AC.
 • W Wariantach Casco Komfortowy oraz Casco ASO, nie ma amortyzacji części.
 • Proama ubezpiecza samochody w różnym wieku.

Wady polisy

 • Obowiązek franszyzy redukcyjnej.

Podsumowanie

Korzystna polisa komunikacyjna, która nie tylko zapewni szybkie wypłacanie odszkodowania, ale również skuteczną pomoc drogową na terenie Polski i w większości krajów europejskich. Jest to zdecydowanie oferta kierowana do doświadczonych kierowców, mających zarówno nowe jak i leciwe samochody.