Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Santander Consumer Bank opinie

(1 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o Santander Consumer Bank

Grupa Santander w Polsce pojawiła się w 2001 roku, ale jako marka Santader Consumer Bank, funkcjonuje od 2006 roku. Jest to grupa mająca swoje korzenie w Hiszpanii.
Historia banku może wydawać się nieco zawiła. Ponieważ wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy to Polskie Towarzystwo Finansowe, staje się spółką akcyjną i pod tym mianem otwiera pierwsze oddziały. Dwa lata później dochodzi do otworzenia Bank of America SA. Kolejny rok pokazuje, że Bank Podlaski ma nowego udziałowca, a staje się nim właśnie AIG Consumer Finance Group. Bank funkcjonuje pod zmienioną nazwą na AIG Bank Polska SA.
Santander interesuje się także Bankiem of America SA. Przez co w 2002 roku dochodzi do zmiany nazwy na CC-Bank SA. Natomiast w 2006 roku w Polsce rozpoczyna działalność Santander Consumer Bank S.A. Jednocześnie 4 lata później wykupuje większość udziałów AIG Bank Polska. Natomiast w 2011 roku dochodzi do całkowitej fuzji tych dwóch bajów. Rok później do spółki dołącza się jeszcze spółka Żagiel. Santander Consumer Bank wykupuje większość akcji Banku Zachodniego WBK w 2014 roku.

Nie można powiedzieć, że hiszpański bank był w Polsce niedoceniany. Mianowicie, tylko w zeszłym toku otrzymał Nagrodę Główną od Miesięcznika Bank, w kategorii „Sprawność działania banków”, Godło Firmy Przyjaznej Klientowi, a także zyskał I miejsce w rankingu Gwiazdy Bankowości w kategorii” Dochodowość i Efektywność”. Nie można pominąć również tego, że w 2012 roku, Santander Consumer Bank otrzymał Srebrne godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2012.

Klienci Stantandera mogą oczekiwać między innymi korzystnej lokaty z oprocentowaniem wynoszącym 2,7 procent. Warunkiem jest jednak ulokowanie swoich oszczędności na okres 24 miesięcy. Natomiast osoby, które mają chęć pożyczenia pieniędzy, mogą liczyć na bardzo niskie oprocentowanie. W tym także na kredyt samochodowy już od 299 złotych miesięcznie.

Dane Teleadresowe Santander Consumer Bank

Adres banku Santander Consumer Bank:
Santander Consumer Bank S.A.
ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław
Infolinie Santander Consumer Bank:
Kredyty:
195 00
Lokaty:
801 601 801
71 358 21 60

Dostęp przez internet

Witryna banku:
http://santanderconsumer.pl

Komentarze klientów o Santander Consumer Bank

Natka
2015-08-25 18:44
Ocenił(a) na:
5,0
Bank może nie jest najtańszy, ale na pewno solidny. Jego zadaniem jest bezpieczne przechowywanie pieniędzy klientów oferowanie dogodnych warunków kredytów i lokat. Ale wiem, że nigdy mnie na nic nie naciągnęli. Miałam kiedyś równolegle konto w banku bardziej komercyjnym, i niestety tam się zawiodłam. Na obietnicach się skończyło. A w praktyce było o wiele gorzej.

Produkty Santander Consumer Bank

Opis oferty

Opinie o banku Santander Consumer Bank