Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WARTA DOM24+ opinie

(4 opini)
Dodaj Opinię

Informacje o WARTA DOM24+

Należałoby się cofnąć pamięcią do początków lat dwudziestych ubiegłego wieku, by zobaczyć jak zakładano jedno z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Warta już od prawie stu lat gości na naszym rynku, oferując tradycyjne wraz z innowacyjnymi formułami ubezpieczenia mieszkaniowe, komunikacyjne czy też podróżne.

Dane Teleadresowe WARTA DOM24+

Adres siedziby:
WARTA S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Infolinia Warty:
801 308 308
+48 502 308 308

 

Dostęp internetowy
Strona instytucji:
http://warta.pl

Komentarze klientów o WARTA DOM24+

Mariola
2015-12-18 17:31
Ocenił(a) na:
4,0
Trzeba się naprawdę bardzo dobrze wczytywać we wszystkie zasady zawieranych polis. Ale ogólnie warunki są jak najbardziej korzystne dla klientów i szybkie wypłacanie odszkodowań jak najbardziej też jest.
Weronika
2015-12-18 14:41
Ocenił(a) na:
3,0
Miałam opłacane ubezpieczenie, które już wykorzystałam. Niestety po złamaniu nogi nie mogłam przez pewien czas kontynuować pracy (umowa zlecenie). Na szczęście odszkodowanie pozwoliło mi uchronić się przed zadłużeniami.
Irena
2015-12-16 13:31
Ocenił(a) na:
5,0
Jest to firma z wieloletnią tradycją, dlatego można jej spokojnie zaufać. Każdy kto się obawia zbyt wysokich cen, powinien je negocjować, a na pewno dojdzie do atrakcyjnego kompromisu.
Sandra
2015-07-18 19:46
Ocenił(a) na:
4,0
Polecam te ubezpieczenie.

Produkty WARTA DOM24+

Opis oferty

Klienci Warty mają do wyboru jedno z dwóch ubezpieczeń mieszkaniowych: Warta Dom Komfort Plus, a także Warta Dom Plus. Pierwsza z nich obejmuje pod ochroną praktycznie wszystkie ryzyka, z możliwością dokupienia jeszcze kilku dodatkowych. Natomiast wariant Warta Dom Plus, jest bardziej elastyczną formułą, którą klient może komponować samodzielnie według swojego uznania.

W obu przypadkach dodawany jest bezpłatny pakiet assistance zapewniający dodatkowe korzyści w przypadku konkretnych zdarzeń.

Warunki ubezpieczenia

W polisie Warta Dom Plus klient może ubezpieczyć między innymi lokal mieszkalny, dom jednorodzinny, dom letniskowy, garaż, ogrodzenie wraz ze stałymi elementami, stałe wyposażenie mieszkania, a także ruchomości domowe.

Natomiast Warta Komfort Plus swoim ubezpieczeniem dodatkowo obejmuje również obiekty małej architektury, a także elementy znajdujące się aktualnie w budowie.

Likwidacja szkód

Szkodę oczywiście najlepiej jest zgłosić drogą telefoniczną. Chociaż możemy również zauważyć, że Warta idzie z duchem czasu. W związku z tym ubezpieczony ma także możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej.

W pakiecie Warta Dom Plus odszkodowania są wypłacane jeśli zajdzie do szkód w wyniku działania lawiny, huraganu, sadzy, gradu, osuwania się ziemi, pożaru, powodzi, zalania, wybuchu, przepięcia, czy też nawalnego deszczu. Ponadto brane jest pod uwagę także włamanie, kradzież, rabunek oraz dewastacja.

W tym wariancie odszkodowania nie są wypłacane, jeśli wartość szkody nie przekroczyła kwoty 100 złotych, doszło do zawilgocenia, zalania, jeśli powodem było np. niedomknięte okno. Warta także nie opłaca odszkodowania za powódź, która wystąpiła w pierwszych 30 dniach od podpisania ubezpieczenia, bądź jeśli dotyczy terenów, na których wystąpił już dwukrotnie od 2008 roku.

W wyższym wariancie, czyli w Warta Komfort Dom Plus, ubezpieczony ma gwarancję ochrony od wszystkich ryzyk, które nie zostały wymienione w OWU jako wyłączone od odpowiedzialności. Odszkodowania nie są wypłacane jeśli doszło do kradzieży materiałów budowlanych, kradzieży sprzętów elektronicznych w domku letniskowym od 1 listopada do 31 marca, a także pleśni, zawilgocenia, zalania jeśli np. okno nie zostało domknięte.

W ramach pakietu Warta Komfort Plus klienci otrzymują także wsparcie Assistance. Co oznacza, że dzięki tej pomocy klient będzie mógł między innymi na pomoc medyczną, dostawę leków, pomoc specjalistów takich jak hydraulik, ślusarz bądź szklarz. Dodatkowo organizowana jest naprawa urządzeń gospodarstwa domowego, RTV, bądź też PC. Ubezpieczony może spodziewać się także zorganizowania lokalu zastępczego, jeśli jego rodzinny dom w wyniku wyrządzonych szkód nie nadaje się do zamieszkania.

Zalety ubezpieczenia

  • Atrakcyjne pakiety Warta Dom Plus i Warta Komfort Dom Plus do wyboru.
  • Do każdego pakietu dołączony jest również pakiet assistance z możliwością rozszerzenia ryzyk.
  • Klienci, którzy są bezszkodowi, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.
  • Możliwość ubezpieczenia domu w budowie.
  • Atrakcyjne dodatki do ubezpieczonych posiadających zwierzęta domowe.

Wady ubezpieczenia

  • Osoby mieszkające na ternach, gdzie występują powodzie niestety nie mogą liczyć na ubezpieczenie.

Podsumowanie

Ubezpieczenie swojego domu bądź mieszkania w Warcie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które liczą na nieco większą pomoc niż tylko wypłata odszkodowania. Pakiet Assistance, który również można dowolnie rozszerzać, daje bardzo ciekawe możliwości wsparcia w różnych kryzysowych sytuacjach.