Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Bądź rentierem biorąc kredyt na mieszkanie

Bądź rentierem biorąc kredyt na mieszkanieMarzenie o zostaniu rentierem, czyli osobie, która utrzymuje się wyłącznie z dochodu pasywnego, dotyka coraz większą grupę osób. Jednak zostanie rentierem w polskich realiach wcale nie jest takim prostym zadaniem.

Najczęściej taki status można utrzymać, dzięki dochodom wynikającym z wynajmu nieruchomości. Co ciekawe, właśnie ten sposób pozyskiwania pieniędzy może napędzać jeszcze większe zyski. W jaki sposób? Pieniądze z wynajmu możemy przeznaczyć na spłatę kredytu na kolejną nieruchomość. Która oczywiście zostanie przeznaczona na identyczny cel. Czyli na wynajem.

Banki, które uwzględniają dochód z wynajmu

Okazuje się, że wszystko w teorii wygląda bardzo prosto. Jeśli jesteśmy już właścicielami jakiegoś mieszkania, to wystarczy je wynająć i zaraz pobiec do banku, by wziąć kolejny kredyt. Okazuje się, że nie zrobimy tego od ręki. Po pierwsze nie każdy bank uznaje pieniądze z wynajmu jako dodatkowych dochód. Po drugie, trzeba na początku trafić na uczciwych lokatorów, którzy na pewno będą płacili czynsz w terminie. Niestety w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne. Po drugie, w poszczególnych placówkach bankowych wymagany jest minimalny okres wynajmu.

Najczęściej potencjalny kredytobiorca, który zamierza zainwestować w kolejną nieruchomość, nie dość, że musi być wyłącznym właścicielem wynajmowanego lokalu, to jeszcze dodatkowo musi wykazać wpłaty przez lokatorów z ostatnich 12 miesięcy. Zatem samo znalezienie kogoś do naszego mieszkania, jest niewystarczające.

W jakich bankach starać się o kredyt mieszkaniowy?

W porównywarkach finansowych bez problemu znajdziemy charakterystyki korzystnych kredytów mieszkaniowych. Wśród nich znajdą się także takie, które biorą pod uwagę pieniądze z wynajmu, jako zyski podwyższające zdolność kredytową. Do nich zalicza się między innymi Alior Bank, BZ WBK, mBank, Pekao, Credit Agricole i kilka innych. Warto dokładnie omówić warunki kredytowania wraz z przedstawicielami banku. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości jakie zaświadczenia, a także za jaki okres czasu będą potrzebne.

Chociaż często jest to okres 12 miesięcy, to nie oznacza, że musimy rezygnować z naszych inwestycyjnych planów. Jeśli nam zależy na pasywnych dochodach, to warto realizować wszystkie kroki po kolei, nawet jeśli mają one trwać po co najmniej kilkanaście miesięcy.

Data publikacji: 10/06/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię