Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cechy dobrej pożyczki gotówkowej

Na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma najmniejszych problemów z pożyczaniem pieniędzy. O wiele większe przeszkody zaczynać się mogą dopiero podczas spłaty swoich należności. Wtedy niestety możemy stwierdzić, że mogliśmy uważniej wybierać kredyt gotówkowy, wtedy nasze odsetki może nie byłyby takie wysokie.

Jak znaleźć najlepszy produkt?

Przede wszystkim nie powinniśmy kierować się presją i chęcią zdobycia szybkiej gotówki. Wszystkie pochopne decyzje niestety mogą skończyć się niezbyt ciekawie. Dlatego najpierw trzeba dokładnie ustalić swoje kryteria, jakie mamy oczekiwania wobec kredytu gotówkowego, jak i również na co potrzebujemy pieniądze. Nie możemy zapominać również o tym, że przecież kredyt sam się nie spłaci. I choć bank wcześniej dokładnie sprawdza naszą zdolność kredytową, my sami doskonale wiemy, jaki jest nasz styl życia. Czy jesteśmy jednak osobami rozrzutnymi, czy jednak potrafimy zaoszczędzić i nie mamy problemu z tym, by dotrwać do kolejnej wypłaty.

Po ustaleniu tych kilku istotnych szczegółów, możemy zająć się już samymi pożyczkami gotówkowymi. Z pewnością darmowe pożyczki zaliczają się do dobrych pożyczek. W tym celu optymalnie byłoby przeglądać każdą ofertę z osobna. Jednak kto teraz ma na to czas? Nie mówiąc już o tym, że przecież banków proponujących kredyty gotówkowe jest naprawdę sporo. Aby ułatwić sobie procedurę wybierania najkorzystniejszego kredytu, możemy posilić się porównywarką finansową. Jest to narzędzie, dzięki któremu zorientujemy się jakie są ogólne warunki proponowane przez najpopularniejsze placówki bankowe.

Elementy dobrego kredytu gotówkowego

Optymalny kredyt gotówkowy powinien mieć oczywiście niskie oprocentowanie rzeczywiste. Niski współczynnik RRSO wskazuje na bardzo niskie koszta kredytu. W końcu w jego skład wchodzi prowizja, marża, oprocentowanie, a często także ubezpieczenie. Najczęściej kredyt gotówkowy charakteryzuje się RRSO na poziomie od 8 do prawie 40%.

Warto wczytywać się w szczegóły oferty, ponieważ niektóre banki są w stanie obniżyć lub zlikwidować opłaty związane z prowizją. Warunkiem za to jest na przykład założenie konta osobistego, lub wykupienie polisy. Opłaca się także próbować negocjować warunki umowy kredytowej bezpośrednio w oddziale placówki banku.

27/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię