Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Co oznacza RRSO przy zaciągnięciu kredytu lub pożyczki?

Otrzymując ofertę kredytu hipotecznego lub pożyczki internetowej, mamy okazję zorientować się jakie poniesiemy koszta z tego tytułu. Ale w konkretnej placówce niestety nie dowiemy się czy istnieją jeszcze instytucje z droższymi, czy może tańszymi kredytami. Dlatego takiej weryfikacji powinniśmy dokonywać samodzielnie.

Porównywarka finansowa prawdę Ci powie

W chwili obecnej specjaliści bez większych problemów wynajdują wszystkie szczegółowe informacje na temat poszczególnych produktów finansowych. Dlatego też mają bardzo szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o porównywanie ofert, sporządzanie rankingów kredytów, czy też określanie, jakie produkty są godne uwagi.

My na pewno w takim narzędziu znajdziemy takie informacje jak rzeczywiste oprocentowanie, wysokość marży oraz prowizji, a także jakie są limity dotyczące maksymalnej kwoty i najdłuższego okresu kredytowania. Ponadto będą nas interesować także informacje dotyczące tego, w jaki sposób możemy obniżyć koszta kredytu. W jednej instytucji niestety będą one całkowicie bez zmian, ale w innych już przy spełnieniu określonych warunków, będzie można zapłacić dużo mniej. Warto porównywać pożyczki internetowe oraz kredyty hipoteczne w porównywarkach finansowych, dzięki czemu będziemy mieli podgląd wszystkich ofert promocyjnych dostępnych na rynku.

Kredyt gotówkowy, a oprocentowanie rzeczywiste

RRSO jest czynnikiem, który dużo nam powie, ale nadal nie może być uznawany za główny współczynnik, przy wyliczaniu całego kredytu. Dlatego nie powinniśmy się pod żadnym pozorem sugerować ofertą handlową, którą instytucje finansowe są zobowiązane do wystawiania na swoich stronach internetowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do banków, do których mamy największe zaufanie. Tam konsultanci będą doskonale wiedzieć jakie przedstawić nam propozycje, a nawet różne warianty. Ponieważ często bywa tak, że opłacać się będzie zaciągnięcie nieco wyższej kwoty, ponieważ nasze oprocentowanie zostanie obliczone jako niższe. Ponadto dobrym rozwiązaniem będzie także wykupienie ubezpieczenia. W wielu placówkach to również oznacza nic innego jak niższe opłaty, a jednocześnie jesteśmy ubezpieczeni na wypadek utraty pracy, lub nagłej hospitalizacji.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię