Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Co robić gdy nie można kupić samochodu za gotówkę

Co robić gdy nie można kupić samochodu za gotówkęKupienie pierwszego pojazdu, zwykle odbywało się za gotówkę. Na pewno niejeden mężczyzna pamięta doskonale te czasy, kiedy zdawał prawo jazdy i za zaoszczędzone lub sprezentowane pieniądze, mógł kupić swoje pierwsze auto. Najczęściej to był używany samochód, który jednocześnie nie kosztował więcej niż 3 tysiące złotych. Wtedy dla świeżo upieczonego kierowcy, kompletnie nie było ważne, że samochód bardzo często gasł na światłach, co chwilę wymagał naprawy na kanale oraz nie chciał odpalić, gdy było za zimno. Najważniejsze było to, że poczuł po raz pierwszy całkowitą niezależność.

Zmiana samochodu na lepszy

Przychodzi jednak taki moment, kiedy stary samochód zaczyna psuć się coraz częściej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zakupienie nowego auta. Ale chyba jest to naturalne, że zarabiając niewiele, nie możemy sobie na niego pozwolić, a oszczędzanie również jest dla nas piętą Achillesa. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak zdecydowanie się na skorzystanie z kredytu samochodowego.

Tutaj mimo wszystko warto pomyśleć nad nieco wyż

szą kwotą kredytu. Lepiej kupić dużo nowszy samochód, niż za kilka lat znowu dopłacać do jego napraw. Decydując się na tą formę zakupu samochodu, trzeba wiedzieć jak wyselekcjonować taki kredyt samochodowy, na którym nie stracimy zbyt dużo pieniędzy. Warto zerknąć na porównywarkę finansową. Wśród elementów zawartych w takiej porównywarce np. https://finanero.pl/kredyty/kredyty-samochodowe/kredyt-online znajduje się także współczynnik RRSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie.

Jak obniżyć ratę kredytu?

Chociaż wszędzie podaje się, że RRSO jest czynnikiem zawierającym dosłownie wszystkie opłaty związane z kredytem, to trzeba mieć na uwadze, że nie jest to stały wskaźnik. Mianowicie mówimy tutaj o różnych czynnikach wpływających na jego wysokość.

Dużo będzie zależeć ile i na jak długo chcemy pożyczyć pieniądze. Im dłuższy okres czasu i im mniejsza kwota kredytu, tym niestety wyższe koszta. To jest kolejne przesłanie ku temu, że jednak warto decydować się na zakup nowszego i zarazem droższego samochodu. Niektóre banki starają się uatrakcyjnić swoje produkty finansowe, chociażby w taki sposób, że obniżą prowizję, jeśli klient zdecyduje się na założenie konta. Jest to naprawdę dogodne rozwiązanie warte czasami nawet kilka tysięcy złotych.

Data publikacji: 10/15/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię