Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy każdy może wziąć pożyczkę online od ręki?

Czy każdy może wziąć pożyczkę online od ręki?Co chwilę możemy natrafiać na kuszące oferty reklam pożyczek od ręki, a także chwilówek online bez zaświadczeń. Pewnie niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, gdzie w tym wszystkim tkwi haczyk. Może się okazać, że reklama została stworzona jedynie po to, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Oczywiście takie posunięcie byłoby nie etyczne. Ale rzeczywiście nie wszyscy klienci mogą liczyć na udzielenie pożyczki bez żadnego zaświadczenia, czyli tak zwanej gotówki od ręki.

Kto otrzyma natychmiastową pożyczkę online?

Idąc tropem złożonej obietnicy w reklamach kierowanych z instytucji pozabankowych, należy pamiętać, że dotyczą one określonej grupy klientów. W końcu firma nie będzie udzielała wsparcia finansowego osobom niewypłacalnym. Ale jak ma to sprawdzić, jeśli pożyczka ma być udzielona na dowód osobisty?

Cała tajemnica tkwi we wglądzie do danych osobowych, a dokładniej do specjalnych źródeł, w których dane potencjalnego klienta mogą widnieć jako dłużnik, lub też nie. Takimi źródłami jest na przykład Biuro Informacji Kredytowe, Krajowy Rejestr Dłużników, lub też Biuro Informacji Gospodarczej. Jeżeli tylko przy nazwisku wnioskodawcy pojawi się niepokojąca informacja o niespłaconych wcześniej należnościach, wtedy zwykle klient nie może liczyć na udzielenie pożyczki, choć są firmy, które i takim osobom udzielą pożyczki ( więcej informacji https://finanero.pl/pozyczki/pozyczka-dla-zadluzonych )

Pożyczka bez zaświadczeń, a dochody

W kwestii wymogów związanych z otrzymywaniem regularnych dochodów, instytucje pozabankowe mają odmienne zdanie. Wiele z nich jednak wychodzi do klientów z dużym kredytem zaufania. Mianowicie jeśli nie widnieją oni na żadnych listach dłużników, wtedy otrzymują pożyczki bez żadnych dodatkowych zaświadczeń o dochodach. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, klient może być poproszony o wyciąg z konta za ostatnie kilka miesięcy, lub też będzie musiał wypełnić specjalne oświadczenie, że ma źródło dochodu o określonej kwocie. Wtedy instytucja pozabankowe nie wnika z jakiego tytułu te pieniądze napływają.

Osoby, które chcą utajnić kilka informacji o swoich dochodach muszą mieć świadomość, że w podpisywanej umowie z firmą pożyczkową składają oświadczenie rozliczane według prawa cywilnego. W związku z tym, jeśli złożył on fałszywe oświadczenie, to może być z tego tytułu rozliczany według stosownych przepisów. Konsekwencje na pewno nie będą miłe dla klienta, który chciał pożyczyć pieniądze, bez gwarancji, że będzie miał z czego spłacać swoje zadłużenie.

Data publikacji: 08/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię