Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy każdy powinien mieć konto w banku?

Nie trzeba być zamożną osobą, żeby móc pozwolić sobie na przechowywanie swoich oszczędności na koncie bankowym. Niektóre osoby podchodzą z bardzo dużym dystansem do takich produktów finansowych. Ich sytuacja materialna rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Brak stałego zatrudnienia, umowy cywilnoprawne, to wszystko przyczynia się do tego, że nie zawsze mamy regularne wpływy na konto.

A jak wiadomo, niektóre placówki bankowe z tego powodu, pobierają comiesięczne opłaty, wynoszące kilka złotych.

Konto bez opłat

Jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem jest konto bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Często jednak banki decydują się na zaoferowanie założenia darmowego rachunku, natomiast aby klient nie musiał płacić za jego prowadzenie, musiałby spełnić kilka warunków. Do nich zaliczają się chociażby regularne wpływy na konto. Chociaż i tak nie zawsze jest to obowiązkowe.

Promocja Cash Back

Pod tą akcją promocyjną można rozumieć nic innego jak po prostu wracające pieniądze. Za to, że będziemy dokonywać transakcji w określonych sklepach, bank będzie zwracał nam na przykład 5 lub 10 procent wartości wydanych pieniędzy. W ten sposób w skali roku możemy zyskać nawet kilkaset złotych. Wszystkie banki tego typu akcje dokładnie opisują w swoich regulaminach. Dlatego jak widzimy, mamy ogromne szanse na to, że znajdziemy konto odpowiednie dla siebie i swoich potrzeb. Oczywiście niektóre placówki bankowe mogą wyróżniać się tym, że reklamują swoje produkty dla osób bardziej majętnych. Ale takie usługi określane są prywatna bankowością, dostosowywana do indywidualnych możliwości finansowych klienta. Natomiast większość placówek wychodzi naprzeciw klientom zarabiającym najniższe lub przeciętne stawki.

Zestawienie kont osobistych

Jeżeli nadal mamy problem z tym, by zdecydować się na konkretne konto osobiste, możemy obejrzeć propozycje w porównywarce finansowej. W niej dokładnie są opisane warunki uzyskania darmowego rachunku bankowego, ewentualne koszty, z jakimi trzeba będzie się liczyć, jak i również aktualne promocje.

Konta bankowe dostępne: tutaj.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię