Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy kredyty bez BIK naprawdę istnieją?

kredyty pomocDla nieco bardziej zorientowanych osób w sprawach finansowych, kwestie pożyczek i kredytów zdają się nie mieć żadnych tajemnic. Okazuje się jednak, że z jeszcze wieloma rzeczami należy się zapoznać, by zrozumieć pewne mechanizmy udzielania pożyczek. W centrum zainteresowania można mieć chociażby kredyt bez BIK.

Czym on tak naprawdę jest, czym jest BIK, a także kto takiego kredytu jest nam w stanie udzielić, to tylko kilka z pytań nasuwających się przeciętnemu człowiekowi. Warto zacząć od wyjaśnienia czym jest BIK. Jak sama nazwa wskazuje, jest to skrót. Pewnie zapytacie od czego? BIK -Biuro Informacji Kredytowej, to tutaj znajdują się wszystkie dane na temat osoby, która w chwili obecnej posiada spłacany kredyt, lub właśnie uregulowała swoje zadłużenie. Dzięki tej instytucji banki wiedzą, czy klient posiada zdolność kredytową, a także czy jest wypłacalnym kredytobiorcą.

Instytucje pozabankowe, w odróżnieniu od tradycyjnych banków, wcale nie mają obowiązku korzystania z BIK. Dlatego często reklamują swój produkt jako kredyt bez BIK. Poniekąd ryzykują one trochę, nie wiedząc, czy klient nie ma w chwili obecnej innych kredytów na głowie, lub opóźnień w spłatach. Ale z drugiej strony, brak takiej weryfikacji jest jak najbardziej korzystne dla samego klienta.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię