Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy kredyty mieszkaniowe są dla każdego?


Istnieje wiele stereotypów mówiących o tym, że kredyty na mieszkanie przyznawane są wyłącznie zamożnym klientom. Takie przekonanie wzięło się na pewno ze spełnienia bardzo ważnego warunku jakim, jest zdolność kredytowa. Faktycznie, nie każdy wniosek spotyka się z aprobatą ze strony banku. To jednak wcale nie oznacza, że osoby zarabiające zdecydowanie mniej, nie mogą ubiegać się o ten produkt finansowy.

Kredyt mieszkaniowy, i jego charakterystyka

Kredyt mieszkaniowy, jest jednym z najpopularniejszych kredytów zaraz po gotówkowym. Wyróżnia się tym, że zaciąga się go na konkretny cel. Jego przeznaczeniem może być zakup mieszkania, zakup domu lub jego budowa. Ale możemy starać się także o wsparcie finansowe w celu remontu lub też rozbudowy swojej nieruchomości. Jak widać więc, alternatyw jest bardzo dużo.

Kolejnymi cechami charakterystycznymi są między innymi warunki przyznawania, naliczanie rzeczywistego oprocentowania, a także wiele aspektów, które są już uzależnione od dobrej woli każdego banku. Opłaca się na pewno korzystać z porównywarek finansowych, które pomagają w oszacowaniu w jakim banku zmierzymy się z jakimi warunkami

W jednym minimalna kwota kredytu musi wynieść 20 tysięcy złotych, a w innym znowu już 60 tysięcy złotych. W jednej placówce możemy wydłużyć maksymalny okres kredytowania do 30 lat. Zaś znowu jeszcze w innym tylko do 25. Takich różnic może być naprawdę sporo.

Jeśli wiemy czego chcemy, łatwiej nam będzie zdecydowanie dążyć do tego, aby skorzystać z atrakcyjnej oferty banku. Przygotować swoją zdolność kredytową do takiej, aby była w pełni zaakceptowana, a kredyt mieszkaniowy został ostatecznie przyznany.

Doradca zawodowy – nie taki zły pomysł

Z pewnością wiele osób sprawy związane z bankowością traktuje jak czarną magię. Całkowicie niepotrzebnie. Ale jest też w pełni zrozumiałe, że takie osoby nie mają głowy do zapoznawania się z regulaminami, dowiadywania się jakich dokumentów jeszcze potrzebują w celu złożenia wniosku. Mogą też nie mieć na to po prostu czasu. Dlatego wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Jest to osoba zarządzająca kredytami z wielu placówek bankowych. Dzięki swoim narzędziom, bez problemu przygotuje analizę naszej zdolności kredytowej. A następnie wskaże banki, w których na pewno otrzymamy kredyt. Ponadto możemy tutaj również liczyć na pomoc w wypełnianiu wszystkich wniosków. A jeśli okaże się, że niestety nasza zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia, wtedy pomoże nam ją poprawić i wskaże konkretne wskazówki, byśmy za jakiś czas wypadli dużo lepiej w jej ocenie.

Nie zapominajmy pod żadnym pozorem o tym, żeby przez cały proces starania się o kredyt na mieszkanie, pozostawać dobrej myśli. Wtedy wszystko na pewno pójdzie zgodnie z naszymi założeniami.
Publikacja:

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię