Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy muszę pracować aby móc założyć konto bankowe?

Najczęściej konta bankowe są zakładane dopiero wtedy, kiedy otrzymujemy pierwszą pracę. Rzeczywiście liczymy się z tym, że za ich prowadzenie będziemy musieli zapłacić odpowiednią stawkę. Ale jednak warto mieć na uwadze to, że nie trzeba zarabiać pieniędzy, by stać się właścicielem konta w banku. Zresztą o tym doskonale wiedzą już nastolatki, którzy mają proponowane założenie konta młodzieżowego.

Konta studenckie

Mówi się bardzo często o tak zwanych kontach studenckich. Faktycznie kierowane są one przede wszystkim do grupy młodych ludzi, którzy zamiast do pracy zaraz po zdaniu matury, zdecydowali się jednak na przedłużenie swojej ścieżki edukacyjnej. Po co im konto, jeśli nie pracują i nie mają pensji? Najczęściej na ich rachunek osobisty przelewane są pieniądze ze stypendiów. Młodzi ludzie mogą w końcu ubiegać się o stypendia mieszkaniowe, socjalne, lub też po roku studiów, stypendia naukowe. Studenci, aby móc wyjechać do innego miasta, często pobierają kredyt studencki. Posiadanie własnego rachunku bankowego w tej sytuacji także będzie bardzo wygodne, ponieważ jest to zapomoga wypłacana w małych transzach, przypominających comiesięczne kieszonkowe.

Bezpłatne konto bankowe

Niektóre banki, aby przyciągnąć jak największą grupę klientów, oferują darmowe założenie konta. Pewnie dla wielu osób ta oferta jest bardzo dobrze znana. I od razu pytają się, ile muszą zapłacić za prowadzenie rachunku. Właśnie atrakcyjność tej oferty polega na tym, że 0 złotych obowiązuje w każdej kwestii. Także w przypadku utrzymania konta. Dlatego osoby nie posiadające chwilowo pracy, nie będą musiały się obawiać powiększającego się debetu na koncie. Takie konta najłatwiej jest znaleźć za pośrednictwem porównywarki finansowej. Chociaż w takich narzędziach raczej znajdują się jedynie ogólnikowe warunki, to przynajmniej naświetlają nam sytuację, które banki posiadają najkorzystniejszą dla nas ofertę. A przecież właśnie o to chodzi, by zdecydować się na taki bank, i nie żałować swojej decyzji.

23/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię