Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy na koncie bankowym da się jeszcze zarobić?

Konto osobiste zazwyczaj kojarzy nam się z produktem bankowym, na którym możemy bezpiecznie przechowywać swoje pieniądze. A co ciekawe, niektórzy klienci są nawet skłonni do tego, żeby za tą usługę co miesiąc płacić określoną kwotę.

Wielu klientów poszukuje darmowych kont osobistych. Jednak często za ich prowadzenie, musimy zapłacić kilka złotych miesięcznie. A jeśli nie za samo konto, to nawet za kartę, z której nie korzystaliśmy, tak jak bank tego od nas oczekiwał. Czy ktoś z nas myśli o tym, żeby na koncie móc jeszcze zarobić? Taka propozycja może wydawać nam się nawet dziwna.

Oprocentowanie konta osobistego

Fakt, że oprocentowane konto osobiste nie jest niczym pospolitym, a właściwie bardzo rzadkim zjawiskiem. To jednak nie możemy pod żadnym pozorem powiedzieć, że takie banki kompletnie nie istnieją. W chwili obecnej do wyboru mamy dwie placówki. Mianowicie Toyota Bank, a także Bank PKO S.A. Najciekawsze jest to, że oprocentowanie na koncie osobistym proponowane jest na bardzo niewielkim poziomie. Ponieważ Toyota Bank oferuje 0,50 % w skali roku, a PKO już tylko 0,01%. Wydaje się więc, że nie ma najmniejszego sensu zakładanie konta właśnie w tych bankach dla kilku złotych zysku. To jest oczywiście mylne wrażenie. Ponieważ pieniądze pracują przez cały czas. Niezależnie czy właśnie na koncie posiadamy 2 złote, 2000 złotych, czy może 30 tysięcy złotych. A ogromną wygodą jest to, że nie musimy ich nieustannie transferować na konta oszczędnościowe, jak jest w przypadku innych banków.

Zyski z konta zero procent?

Czy jest w ogóle możliwe osiąganie zysków z konta, które nie posiada żadnego oprocentowania? To wydaje się kompletnie nierealne. Ale tak naprawdę wszystko będzie zależeć od tego, czy bank proponuje możliwość założenia kont oszczędnościowych. Nie należy się zamartwiać na zapas, że będzie to wymagało od nas dodatkowych formalności, siedzenia w kolejce w banku, lub innego wysiłku. Wręcz przeciwnie. Subkonto z łatwością otworzymy za pośrednictwem Internetu. Przelewane pieniądze z rachunku osobistego na koncie oszczędnościowym znajdują się jeszcze w tej samej chwili. Dlatego nie musimy się obawiać, że na wypłatę z rachunku oszczędnościowego będziemy musieli czekać cały dzień roboczy.

Porównanie kont bankowych znajdziesz tutaj.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię