Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy transakcje bankowe przez Internet należą do bezpiecznych?

Placówki bankowe mają obowiązek do zachowania wszelkich środków ostrożności i zastosowania systemów bezpieczeństwa środków finansowych wszystkich swoich klientów. Podstawową formą zabezpieczenia jest szyfrowanie transmisji danych między serwerem banku a komputerem klienta. Do tego celu służyć protokół SSL, który nie pozwala na odczytywanie informacji dotyczących rachunku osobistego klienta osobom trzecim.

Banki decydują się na drugi stopień zabezpieczeń, w postaci loginu i hasła ustanawianego przez każdego klienta. Tutaj o bezpieczeństwo środków finansowych dbają również takie elementy jak jednorazowe hasła do transakcji internetowych, wprowadzenie numeru PIN podczas korzystania z karty płatniczej. W przypadku przelewów internetowych, do potwierdzenia transakcji banki coraz częściej wybierają formę wysyłania potwierdzeń, przy pomocy sms-a z numerem kodu danej transakcji. Przelew jest dokonany dopiero po weryfikacji hasła przez właściciela konta.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię