Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy warto brać kredyt na stary samochód?

Czy warto brać kredyt na stary samochód?

Nie zarabiamy zbyt wiele, ale znaleźliśmy się w potrzebie, kiedy to musimy mieć na wyposażeniu swój prywatny samochód. Niestety nasz stary pojazd całkowicie odmówił posłuszeństwa, przez co nie mamy czym się swobodnie poruszać. Ponadto jako to zwykle w takich sytuacjach bywa, także nie mamy żadnych oszczędności na zakup lepszego auta. Wtedy oczywiście wszystkie drogi prowadzą do banku, w celu otrzymania kredytu samochodowego.

Zazwyczaj chcemy pożyczyć maksymalnie kilka tysięcy złotych, żeby wystarczyło nam na auto, które będzie w miarę swobodnie jeździło. Przy naszych niezbyt rewelacyjnych zarobkach, będziemy starali się rozłożyć raty na jak najdłuższy okres czasu. I tutaj niestety możemy wpaść w pewne pułapki typowego myślenia.

To oznacza, że tanie kredyty samochodowe warte naprawdę niewiele, spłacać będziemy przez co najmniej kilka lat, co w ostateczności przyczyni się do tego, że oddamy placówce bankowej dużo więcej, niż potrzeba. Drugim zagrożeniem jest to, że kredyt samochodowy wzięty na stare auto, kompletnie nam się nie opłaci. Leciwe samochody niestety mają to do siebie, że bardzo szybko się psują. A chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że w związku tym trzeba także za to zapłacić odpowiednią kwotę. Czy już jesteśmy w stanie wyliczyć, że zaczynamy przepłacać za auto warte parę tysięcy złotych?

Zalety nowszego samochodu

Jeśli nasze zainteresowanie padnie na auta mające maksymalnie kilka lat, wtedy możemy spodziewać się przede wszystkim tego, że praktycznie w każdym banku będziemy mogli ubiegać się o kredyt samochodowy. W przypadku starszych samochodów nie było to takie oczywiste.

Ponadto inwestując w nowsze auto, zmniejszamy zdecydowanie prawdopodobieństwo jego psucia. A to też jest dla nas bardzo korzystne pod względem finansowym. Jedyną przeszkodą, którą niewątpliwie uda nam się pokonać, jest bariera finansowa. Bank wyliczy nam nieco wyższe raty miesięczne.

Podsumowując, inwestycja będzie dla nas bardzo korzystna. Przede wszystkim nie będziemy musieli za kilka lat martwić się nad kolejną zmianą samochodu. Ponadto, możemy znaleźć w porównywarkach finansowych kredyt z bardzo korzystnym oprocentowaniem rzeczywistym.

Data publikacji: 10/14/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię