Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy warto brać kredyt samochodowy w swoim banku?

Czy warto brać kredyt samochodowy w swoim banku?Już od wielu lat jesteś stałym klientem tego samego banku. Na pewno nie jeden raz proponowali Ci rozmaite oferty sprawdzonych produktów finansowych. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie to, że jednak kredyt samochodowy, którym ostatnio jesteś coraz bardziej zainteresowany, tak naprawdę nie ma super korzystnej ceny. Zaczynasz się więc zastanawiać, czy aby na pewno postąpisz słusznie, jeśli zostaniesz lojalny wobec swojego banku?

Po pierwsze wycena

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokonać wstępnej wyceny kredytu samochodowego. Chociaż masz możliwość dokonania tego za pośrednictwem Internetu, raczej w tym przypadku opłaca się wybrać do siedziby banku. Tam na pewno przedstawiciel określi warunki produktu finansowego.

Jeśli nadal warunki są dla Ciebie niezadowalające, wtedy upomnij się, iż jesteś stałym klientem. Taka sugestia może przyczynić się do negocjacji warunków na dużo lepsze. Niestety nikt nie zagwarantuje Ci sukcesu. Ale rzeczywiście próba dialogu może przyczynić się do podpisania umowy kredytowej, przy tym mając pełną świadomość, że na pewno nie przepłacasz.

Brak dobrej oferty na kredyt samochodowy

Może się jednak zdarzyć również tak, że przedstawiciel odmówi Ci obniżki. Wtedy zależy od Ciebie, czy godzisz się na wysoką cenę, czy jednak zdecydowanie lepiej będzie poszukać innej placówki. Obstawienie drugiego rozwiązania będzie najrozsądniejsze.

Ale za co się zabrać, jeśli mamy do wyboru aż tak wiele różnych banków? Znowu nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale to wcale nie oznacza, że od dzisiaj musisz codziennie odwiedzać inny bank i tracić czas na rozmowach dotyczących warunków kredytowych. Wręcz przeciwnie, opłaca się korzystać z różnych udogodnień. Jednym z nich niewątpliwie jest porównywarka finansowa – https://finanero.pl/kredyty/kredyty-samochodowe/najlepszy-kredyt. Dzięki niej mamy czarno na białym przedstawione wszystkie najważniejsze banki oferujące kredyty bankowe. Dowiemy się jakim RRSO wyróżniają się tanie kredyty samochodowe, a co najważniejsze, czy na nasz samochód możemy w ogóle zaciągnąć kredyt we wszystkich bankach. Może się bowiem okazać, że auto, którego zakupem jesteśmy zainteresowani, dla wybranych placówek jest za stare. W ten sposób dochodzi do naturalnej selekcji, aż ostatecznie zostaje nam jedna oferta, z której na pewno będziemy zadowoleni.

Data publikacji: 10/13/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię