Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy warto ubezpieczać kredyt?

Banki coraz częściej oferują różne dodatkowe produkty, szczególnie ubezpieczeniowe. Dlatego jeśli właśnie staramy się o kredyt gotówkowy, nie zdziwmy się, jeżeli zostaniemy zapytani, czy chcemy wykupić również ubezpieczenie tego kredytu. Interesującym jednak faktem jest to, że niektóre banki wymagają zakupienia tego produktu finansowego, a inne znowu zachęcają, że jeśli zdecydujemy się na polisę, wtedy otrzymamy niższą prowizję, lub w ogóle zostaniemy z niej zwolnieni.

Co daje polisa?

Może i niektórym osobom wydawać się, że ubezpieczenie kredytu jest tylko niepotrzebnym wydatkiem. Gdy jesteśmy pewni swojego zatrudnienia, lub nie przewidujemy, iż w najbliższym czasie wylądujemy w szpitalu, to nie widzimy żadnych niesprzyjających okoliczności, które mogłyby stanąć na drodze do regularnej spłaty kredytu. Jednak nigdy nie wiemy, czy nie ulegniemy wypadkowi, nie złapie nas atak wyrostka robaczkowego. Za rok sytuacja w naszej firmie może ulec pogorszeniu i dojdzie do przymusowej redukcji etatów. Trzeba byłoby być w posiadaniu czarodziejskiej kuli, by wykluczyć te wszystkie niespodzianki.

Dlatego warto zastanowić się nad polisą od tego typu zdarzeń. Wszelkie okoliczności skorzystania z ubezpieczenia, a także profity jakie poniesiemy z ich tytułu zawarte są w regulaminach kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach. Najczęściej jednak możemy liczyć na wstrzymanie mechanizmu spłaty kredytu, lub też uregulowanie kilku rat przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Koszty ubezpieczenia

Szczególną uwagę należy zwrócić na koszty wykupienia polisy. Będą one uzależnione od indywidualnych warunków zawartych w ubezpieczeniu. Czy będziemy mogli liczyć wyłącznie na zatrzymanie spłaty kredytu, czy jednak na uregulowanie za nas pozostałego długu. Zazwyczaj jednak koszty ubezpieczenia wahają się od kilkudziesięciu złotych, do nawet kilku procent wartości całego kredytu. Warto jest je sobie przeliczyć, żeby mieć pewność, iż nie przepłacamy. W porównywarkach finansowych takie koszta w niektórych bankach są uwzględnione. Sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe w naszej porównywarce i porównaj koszty ubezpieczeń.

24/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię