Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy wygraną w lotto można bezpiecznie zainwestować?

Osoba mająca do dyspozycji bardzo dużą kwotę pieniędzy, którą planuje zainwestować (np. wygraną w totolotka), ma dużo możliwości. W zależności od zysku i stopnia ryzyka inwestycji, można wymienić inwestycje na:

– zakupie i sprzedaży walut – wymagana jest wiedza oraz systematyczna obserwacja kursu walut, ryzyko jest zmienne

– lokaty – określony odgórnie odsetek kapitalizacji, niskie ryzyko

– obligacje – określony odgórnie niewysoki lub umiarkowany zysk, ryzyko o niskim stopniu

– ROR – bardzo niski zysk przy ryzyku równym zero

– fundusze inwestycyjne – podstawowa wiedza na temat inwestowania środków finansowych w fundusze, pozwala na osiągnięcie sporego zysku przy ograniczonym ryzyku

– giełda – wymagana zaawansowana znajomość inwestycji na giełdzie, pozwala na uzyskanie wysokich odsetek, jednak przy bardzo wysokim ryzyku.

 

Jak można przykładowo rozplanować portfel inwestycyjny wygranej w totolotka, przy chęci wypłacania co miesięcznej kwoty na swoje wydatki:

– fundusze obligacji – przy niskim ryzyku i niewielkim zysku, można zainwestować 45 % wolnych środków finansowych

– fundusze rynku pieniężnego – również zaleca się zainwestowanie 45 % wolnych środków pieniężnych. Tutaj można mieć umiarkowane zyski przy ryzyku na średnim poziomie

– fundusze akcji – przy ryzykownym inwestowaniu pieniędzy z możliwym wysokim zyskiem, zaleca się ulokowanie na fundusze akcji 15 % oszczędności.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię