Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny, całkowicie niepotrzebnie kojarzy się wielu osobom z instytucjami pozabankowymi. W końcu są to produkty finansowe oferowane także przez tradycyjne placówki bankowe. Dlatego warto się im dokładniej przyjrzeć.
Kredyt konsolidacyjny, a warunki
Warunki kredytu konsolidacyjnego, jeśli chodzi o oprocentowanie, a także możliwość otrzymania, są bardzo zbliżone do kredytu gotówkowego. Oprocentowanie rzeczywiste, czyli oprocentowanie wraz z prowizjami, marżami i ewentualnym ubezpieczeniem waha się od 8 do 35%. Wszystko zależy od tego w jakim banku chcemy pożyczyć pieniądze, na jak długo chcemy je pożyczyć, jak i również jaką kwotę. Nie bez znaczenia jest także nasza historia kredytowa. Im więcej mamy zadłużeń, tym bank będzie oczekiwał większego zabezpieczenia.
Najciekawsze jest to, że chwilówki, a także inne pożyczki pozabankowe, musimy spłacać w ciągu kilku miesięcy. Natomiast maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego wynosi nawet 10 lat. W ten sposób wydłużamy okres kredytowania, a taki proces zdecydowanie zmniejszy nam miesięczną ratę.
Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?
W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie żadnego problemu z tym, żeby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Nawet w tym celu wcale nie musimy wybierać się do siedziby banku. Wystarczy, że posiadamy konto osobiste z dostępem do panelu internetowego. Jeden krótki wniosek w zupełności wystarczy, aby móc otrzymać kredyt. Jeżeli przedstawiciele bankowi będą posiadać jeszcze jakieś wątpliwości, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na spotkanie w celu omówienia szczegółów. Na pewno będzie można wynegocjować dogodne warunki kredytu konsolidacyjnego.
Oczywiście nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w tradycyjny sposób, czyli bezpośrednio w placówce. Natomiast osoby nie mające przekonania co do tego, jaką ofertę najlepiej będzie wybrać, mogą umówić się na spotkanie z doradcą finansowym. Ten kolei przedstawi najkorzystniejsze oferty pod względem naszej sytuacji materialnej.
Data publikacji: 10/08/2015
PowrótKomentarze
Więcej o