Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czym wyróżnia się inwestowanie za granicą?

Inwestowanie oszczędności w innych krajach, niż w Polsce daje bardzo ciekawe możliwości najczęściej przynoszące większe zyski. Za granicą panują zwykle korzystniejsze warunki podatkowe, a także mniejsze ryzyko inwestowania środków związanych z firmą. Istnieją jednak pewne warunki, które należy spełniać, jeśli chce się inwestować za granicą.

Inwestor może jedynie zarządzać obligacjami i akcjami. Zakup i sprzedaż wymienionych instrumentów finansowych, zachodzi wyłącznie na rynku wtórnym. Takie ograniczenia wynikają z założeń KPWiG. Giełdy, na których inwestor zamierza zarządzać swoimi oszczędnościami, muszą znajdować się w krajach, które wchodzą w krąg OECD. To tylko na tych giełdach, mogą być inwestowane pieniądze przez biura maklerskie. W celu zniwelowania wysokich kosztów inwestowania za granicą, istnieje możliwość zakupu jednostek uczestnictwa tych funduszy, które zarządzają swoimi środkami w innych krajach.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię