Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dla kogo pożyczka przez Internet?

Rzeczywiście byłoby jak w bajce gdyby pożyczki pozabankowe udzielane byłyby dosłownie każdemu, kto tylko się o nie ubiega. Już wiemy jednak, iż nie jest to takie proste jak nam może się wydawać. Chociażby z tego powodu, że firmy pożyczkowe w regulaminach mają dokładnie opisane jakie osoby mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. I wcale tutaj nie chodzi o jasno określoną zdolność kredytową. Ponieważ wbrew pozorom, przy tak małych kwotach jakie są pożyczane, raczej skupiamy się na wymaganiach wiekowych, bądź związanych z obecnym miejscem zamieszkania.

kredyt internetowy

Zanim wyślemy wniosek do konkretnej firmy pożyczkowej, dobrze jest w pierwszej kolejności zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi. Dzięki temu bardzo mocno oszczędzamy na czasie. A w przypadku chwilówek, to właśnie jest największa zaleta udzielanych produktów finansowych tego typu.

Kryteria udzielanych chwilówek

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby prześledzenie dosłownie wszystkich ofert pod względem stawianych wytycznych potencjalnym klientom. Ale doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że firm pożyczkowych jest stanowczo za dużo, by dokonać tak szczegółowej analizy. W związku z tym powinniśmy zadowolić się raczej uśrednionymi warunkami, czyli takimi, które pojawiają się najczęściej.
Na początku jednak zyskajmy świadomość, dlaczego w ogóle firmy pożyczkowe muszą stawiać określone warunki. Dzieje się tak, ponieważ są one określane na zasadach znajdujących się w przepisach Kodeksu Cywilnego. Kolejne normy prawne, jakie warunkują działalność firm pożyczkowych, możemy znaleźć w ustawie anty lichwiarskiej.

kredyt przez internet

Do obowiązkowych warunków, jakie klient musi spełnić przy staraniu się o pożyczkę pozabankową zaliczymy:

  1. posiadanie wieku pełnoletniego – w tej jednak kwestii, klienci bardzo często mają stawiany warunek posiadania 21 lat, a nie tylko 18
  2. posiadanie obywatelstwa polskiego
  3. Posiadanie skanu dowodu tożsamości, najlepiej dowodu osobistego
  4. posiadanie zameldowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Do najczęściej ustanawianych warunków zalicza się:

  • nie przekroczenie górnej granicy wiekowej – zwykle wynosi ona od 60 do 70 lat
  • posiadanie aktualnego numeru telefonu komórkowego u polskiego operatora
  • posiadanie konta bankowego
  • zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego, bądź też opłacony rachunek za media – celem zweryfikowania pozyskiwanych dochodów

Dzięki tej prostej weryfikacji już wiemy, iż o pożyczki pozabankowe nie mogą ubiegać się osoby, które nie skończyły 18 roku życia, a także nie będące obywatelami Rzeczypospolitej Polski.

Kontrola sytuacji finansowej

pożyczka online

Najczęściej mamy do czynienia z propozycjami chwilówek bez weryfikacji klienta w BIK. Takie produkty finansowe określane są jako pożyczki bez BIK. Ale to wcale nie oznacza, że firmy pożyczkowe udzielają każdemu wsparcia finansowego. Klienci najczęściej pod względem ich sytuacji finansowej są weryfikowani w Biurze Informacji Kredytowej, bądź też w Krajowym Rejestrze Dłużników.  Nawet jeśli ktoś posiada spóźnienia w regulacji wcześniejszych zobowiązań, to tak naprawdę może mieć udzieloną pożyczkę. Wszystko zależy od stopnia ryzyka na jakie zdecyduje się firma.

Pożyczka online? To jest takie proste!

pożyczki online

Jednym z najczęstszych oporów przed pożyczką przez Internet, jest tak naprawdę strach przed popełnieniem jakichkolwiek błędów podczas wypełniania formularza. A okazuje się, że kompletnie nie mamy czego się obawiać. Wnioski zawarte na stronach internetowych firm pożyczkowych są bardzo proste i  możliwe do wypełnienia w sposób bardzo intuicyjny. Wystarczy dokładnie opisać swoje dane osobiste, dołączyć skan dowodu tożsamości, zaświadczenia o zarobkach, a także oczekiwań względem wysokości i terminu spłaty pożyczki.
Gdy spełnimy wszystkie warunki, a konto bankowe, z którego prześlemy symboliczny grosz, przyczyni się do pozytywnej weryfikacji, wtedy faktycznie możemy spodziewać się na naszym rachunku osobistym, bardzo szybkiej pożyczki nawet w kilkanaście minut.

Data publikacji: 26 Październik, 2015.

Powrót

Komentarze

Kamil
2015-10-26 04:19
Ocenił(a) na:
4,0
Provident i tak jest najlepszy.

Dodaj Opinię