Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dokumenty, które potrzebujesz, aby starać się o kredyt hipoteczny

Dokumenty, które potrzebujesz, aby starać się o kredyt hipoteczny

Decyzja o podjęciu się budowy domu na pewno należy do odważnych osób, które nie boją się trudności. Jednak wszystkie etapy, ostatecznie zostaną wynagrodzone tym, że będą mogli ostatecznie cieszyć się taką posesją, jaką sobie wymarzyli. Bez otoczenia z każdej strony sąsiadami, oraz z własnym kawałkiem zieleni przed domem. Za taką niezależność warto zapłacić sporą stawkę.

Chcę budować dom i co dalej?

Samo podjęcie się takiego postanowienia nie jest wystarczające. Trzeba tutaj koniecznie skupić się także na innych aspektach. Nie można pójść do banku i powiedzieć, że chce się pożyczyć pieniądze na budowę domu. Na pewno nie zostaną one tak po prostu przelane, a my będziemy mogli wydawać je zgodnie z własnymi pomysłami.

Wręcz przeciwnie, do kredytu na dom, trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinniśmy mieć dokładny kosztorys domu. A taki jest możliwy do pozyskania dzięki biurom projektowym. W końcu są domy, które mogą kosztować około 150 tysięcy złotych, a także takie, których wartość będzie sięgać 400 tysięcy złotych.

Nie możemy również postawić sobie domu w dowolnym miejscu. A jedynie na działce budowlanej, której jesteśmy właścicielami lub osobami mającymi do niej odpowiednie prawa. Jeśli nie mamy jeszcze swojego gruntu, to oczywiście tą kwestię powinniśmy jak najszybciej uregulować. Może się zdarzyć tak, że na zakup samej działki budowlanej, trzeba będzie zaciągnąć spory kredyt.

Aby otrzymać kredyt na budowę domu, musimy wykazać się także odpowiednim wkładem własnym. Im będzie wyższy, tym lepsze warunki otrzymamy od banku. To często również będzie wymagać od nas kilkuletnich oszczędności.

W którym banku najlepiej?

Spełniając wszystkie formalności, w między czasie możemy już się dowiadywać, który bank będzie miał dla nas najkorzystniejszą ofertę kredytową. Pomocnym narzędziem w tym celu będzie niewątpliwie porównywarka finansowa. A jeśli oczekujemy większej ilości szczegółów i fachowej podpowiedzi, to opłaca się wybrać na spotkanie z doświadczonym doradcą finansowym.

Data publikacji: 10/05/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię