Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dziewiętnastoletni pożyczkobiorcy, czy to możliwe?

Młode osoby nie mają, aż tak prostego dostępu do chwilówek, jaki posiadają starsze osoby. W wielu firmach pożyczkowych, minimalny wiek osoby pożyczającej pieniądze to 21 lat. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że młodsi pożyczkobiorcy nie mają żadnej historii kredytowej. Przez to firma pożyczkowa nie jest w stanie określić na jakie ryzyko jest narażona pożyczając pieniądze, czyli jakie jest ryzyko kredytowe. Co istotne, tak młode osoby często nie mają żadnego zabezpieczenia, które mogłoby stanowić zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej.

19 letni pozyczkobiorca

Jednak rynek jest spory i odpowiada na niezbędne potrzeby klientów, aż trzy firmy wprowadziły w swoich umowach zmiany, które pozwalają na udzielenie pożyczki osobom, które mają 19 a nawet 18 lat.
Zanim jednak przejdzie się do skorzystania z takiej oferty, warto zapoznać się z wszystkimi ewentualnymi problemami oraz zagrożeniami, jakie mogą się z tym wiązać. Zwłaszcza, jeśli nie spłaca się zobowiązania terminowo.

Firma pożyczkowaPożyczana kwotaProwizjaRRSOKwota do spłaty
Pandamoney1800 zł180 zł219%1980 zł
Kredito242000 zł587 zł2334 %2587 zł

Wśród ciekawszych firm, które udzielają takich pożyczek jest firma Lendon.pl. Wprowadziła ona promocję dla nowych użytkowników. Jeśli korzystało się już z oferty firmy, wtedy opłatę uiszcza się zgodnie z cennikiem. Promocja jest korzystna, gdyż można zaoszczędzić, aż 126zł.

szybka chwilowka

Wadą jest jednak fakt, że pierwsza pożyczka może wynieść jedynie 500 zł. Jeżeli chce się uzyskać wyższą kwotę, wówczas niezbędne jest zapłacenie więcej, gdyż inne firmy nie posiadają promocji tego rodzaju. Jednak posiadają znacznie wyższe kwoty, które mogą zaproponować klientowi.
Pandamoney, oferuje do 1800zł, a Kredito24 nawet 3000zł.
Pierwsza z nich wygląda nieco lepiej, korzystniej, gdyż RRSO to jedynie 219%. Druga firma, biorąc pod uwagę RRSO, to aż 2334%, jak widać – znacznie więcej.
Różnica jest ogromna, dlatego najlepiej zastanowić się ile gotówki naprawdę się potrzebuje. Nie spłacanie w terminie tak dużej kwoty powoduje konieczność przedłużenia chwilówki i to nie raz, a kilka razy, a to kosztuje.
Opłaty za przedłużenie, monity przypominające naliczane są często za wszelkie opóźnienia w spłacaniu. Żeby zobaczyć jaka oferta będzie najkorzystniejsza, warto skorzystać z licznych porównywa rek internetowych.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię