Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Firmy pozabankowe i ich produkt – pożyczka na dowód osobisty

Firmy pozabankowe i ich produkt - pożyczka na dowód osobistyJeszcze kilka lat temu, nie było raczej większych problemów z tym, by otrzymać kredyt gotówkowy na dowód. Banki miały większe zaufanie do klientów, zresztą na takie decyzje pozwalała również dobra sytuacja gospodarcza. Jednak po krachu, który mocno uderzył w sytuację banków Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła zwiększyć bezpieczeństwo udostępnianych produktów bankowych. Klienci mogli już na dobre pożegnać się z kredytami udostępnianymi na dowód osobisty. Takie zasady wprowadzono nie tylko w tradycyjnych bankach, ale również w SKOK-ach.

Pożyczka na dowód osobisty – jeszcze jest do wzięcia!

Zapis KNF nie dotknął jednak instytucji pozabankowych, które nazywane są również potocznie parabankami. Te firmy muszą jedynie trzymać się przepisów postawionych w prawie cywilnym, a także ustawie antylichwiarskiej. Dlatego mogą nieco być bardziej elastyczni wobec uwarunkowań stawianych swoim klientom, i wiele z firm pożyczkowych nie zrezygnowało z udzielania chwilówek na dowód osobisty.

Zalety pożyczki na dowód osobisty

Wśród najważniejszych zalet oczywiście wymienimy dostęp pożyczek gotówkowych dla osób, które nie mogą liczyć na kredyty w tradycyjnych bankach. Dlatego nie pozostają oni bez ewentualnej pomocy finansowej, gdy rzeczywiście zajdzie taka potrzeba. Kolejną zaletą jest minimum formalności. Osoby, które już próbowały starać się o kredyt w banku doskonale pamiętają ilość wypełnianych wniosków, a także dość długi czas oczekiwania na decyzję, jakże często odmowną.

Pożyczki na dowód osobisty, najczęściej udzielane są po prostu przez Internet ( lista firm https://finanero.pl/pozyczki/pozyczka-na-dowod ). W związku z tym wystarczy jedynie przesłać w specjalnym formularzu skan swojego dowodu tożsamości. A już po kilkunastu minutach potencjalny pożyczkobiorca otrzymuje odpowiedź. Jeśli nie znajduje się on w Krajowym Rejestrze Dłużników, bądź też w Biurze Informacji Gospodarczej, jako osoba niewypłacalna, to firma pożyczkowa nie ma żadnych przeciwwskazań, co do udzielenia wsparcia finansowego. Jeszcze tego samego dnia pieniądze zostają przelane na konto klienta.

W zamian trzeba jednak się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim oprocentowanie jest wyższe niż te, które oferowane są w bankach. Ponadto klient ma o wiele krótszy okres spłaty, wynoszący zaledwie miesiąc. A dodatkowo musi się liczyć z tym, że jednorazowo może pożyczyć maksymalnie 2-3 tysiące złotych. Gdy jest klientem po raz pierwszy, to kwota jest niższa. Jednak pamiętajmy, że w ten sposób firmy pożyczkowe chcą się zabezpieczyć, przed ewentualnymi niepowodzeniami w spłacie kredytu przez klienta. A takie szybkie pożyczki są dogodnym zastrzykiem finansowym, jeśli wyskakują nam nagłe wydatki finansowe, nawet podczas regularnej spłaty innego kredytu.

Data publikacji: 08/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię