Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gdzie jest jeszcze darmowe konto bankowe?

Od pewnego czasu istnieje takie pojęcie jak darmowe konta bankowe. Rzeczywiście coraz więcej banków decyduje się na nie pobieranie opłat od swoich klientów, za usługę przechowywania pieniędzy. Sytuacja zmieniła się na tyle, iż klienci bardzo świadomie zaczynają wybierać placówki, którym powierzą swoje oszczędności. Tym bardziej, że nie ma większych trudności, by zamknąć konto w jednym banku i otworzyć w następnym. Nie mówiąc już o tym, że sporo osób posiada konta w co najmniej dwóch bankach.

Czy ta oferta jest na pewno darmowa?

Powinniśmy doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że oferty handlowe zawierają wyłącznie ogólnikowe informacje. I najczęściej tylko te, które pokazują produkt w jak najlepszym świetle. Dlatego, jeżeli chcemy się przekonać, czy faktycznie nic nie będziemy płacić za konto osobiste w wybranym banku, i tak powinniśmy doszukiwać się takich wiadomości w szczegółach oferty.

Bardzo często reklamowane darmowe konto bankowe polega wyłącznie na tym, że nie zapłacimy ani grosza za jego otworzenie. Co niestety jednak nie przekłada się już na opłaty związane z jego prowadzeniem, a także korzystaniem z karty płatniczej.

Za darmo, ale…

Banki chcąc wybrnąć ze spełnienia swoich obietnic, na przykład ustalają warunkowe korzyści. Na czym to dokładnie polega? Przede wszystkim klient ma wymienione wytyczne, dzięki którym faktycznie nie będzie dopłacał do prowadzenia konta. W jednych placówkach bankowych, są one czystą formalnością. Nie sprawiającą większych trudności w ich realizacji. Natomiast w innych bankach, sytuacja wygląda zdecydowanie trudniej.

Do najczęstszych warunków zaliczają się na przykład minimalne regularne wpływy na konto osobiste. Bank życzy sobie, by co miesiąc wpływało na konto minimum 1000-2000 złotych. Dla jednych osób jest to naturalne, ponieważ posiadają bardzo dobre zarobki. Natomiast w przypadku innych klientów, będzie to kwota nieosiągalna, chociażby z powodu braku stałego zatrudnienia.

Innym bardzo popularnym warunkiem, jest dokonanie transakcji na określoną kwotę. Najczęściej spełnienie tego oczekiwania, zwalnia nas z opłat za kartę płatniczą. W porównywarkach finansowych, możemy znaleźć bardziej szczegółowe informacje na temat tego, czy konto bankowe będzie darmowe, czy jednak musimy się nieco natrudzić, żeby rzeczywiście tak było. Jeśli już będziemy mieli ponosić opłaty związane z prowadzeniem konta, wtedy powinniśmy liczyć się z kwotami wahającymi się od 4 do 10 złotych miesięcznie.

22/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię