Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gdzie można wziąć kredyt przez Internet?

Gdzie można wziąć kredyt przez Internet?Klienci, którzy coraz bardziej są zainteresowani produktami finansowymi oferowanymi przez Internet, często zastanawiają się w jaki sposób, a także gdzie mogą zaciągną kredyt. Wydaje się to bardzo proste. Ponieważ wszędzie dookoła widzimy różne reklamy kredytów gotówkowych oraz pożyczek oferowanych przez instytucje pozabankowe.

Okazuje się jednak, że kilka lat temu doszło do sporych zaostrzeń w przepisach dotyczących udzielania kredytów i pożyczek. Przede wszystkim banki nie mogą udzielać kredytów klientom, którzy nie wykazują zdolności kredytowej.

Ponadto niemożliwe stało się udzielanie kredytów przez banki jedynie po okazaniu dowodu osobistego. To również była zbyt skąpa informacja na temat klienta. W chwili obecnej niemożliwe jest wzięcie kredytu, w tradycyjnym banku, jeśli nie wykaże się źródeł dochodu. Co w takim razie można zrobić?

Optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pozabankowych. Jednak tutaj u wielu chętnych mogą pojawić się różne wątpliwości. Boją się oni zbyt wysokich i niekontrolowanych dodatkowych kosztów, które mogłyby stać się przyczyną poważnych zadłużeń. Na szczęście nie muszą się już tego obawiać, ponieważ tutaj też wprowadzono pewne zaostrzenia. Mianowicie, oprocentowanie kredytu online nie może przekroczyć czterokrotnej wartości stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Taka wartość jest ustanawiana, w każdym miesiącu przez Radę Polityki Pieniężnej.

Sama procedura udzielania kredytu przez Internet jest bardzo prosta. Zainteresowana osoba nie musi w tym celu wychodzić z domu. Wystarczy, że posiada urządzenie mobilne, które jest podłączone do Internetu. Wystarczy wejść na interesującą nas stronę instytucji pozabankowej, a następnie wypełnić prosty formularz, którego wypisanie zajmuje maksymalnie kilka minut. Najczęściej firmy odpowiadają na wniosek w kilka minut po jego otrzymaniu. Niektóre instytucje pozabankowe działają każdego dnia w określonych godzinach. Dlatego, jeżeli komuś zdarzy się wysłanie formularza na sam koniec pracy instytucji, to odpowiedź uzyska kolejnego dnia. Najczęściej jednak jest ona pozytywna i klient już po chwili otrzymuje wpłatę na osobisty rachunek bankowy. W związku z tym bardzo często również klient zobowiązany jest do przelania symbolicznego grosza w celu weryfikacji konta.

Data publikacji: 07/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię