Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak dostać kredyt mieszkaniowy bez prowizji?

Jak dostać kredyt mieszkaniowy bez prowizji?

Prowizja w kredytach mieszkaniowych jest chyba drugim największym kosztem zaraz po oprocentowaniu, ponoszonym przez zainteresowanych klientów. Jednak zaciągając kredyt na kilkaset tysięcy złotych nawet kilkuprocentowa prowizja wynosi nawet 10-15 tysięcy złotych. Dla wielu osób jest to naprawdę bardzo wysoka suma. Ale jest jeszcze pocieszenie dla osób dopiero przygotowujących się do wzięcia kredytu na dom. Na rynku finansowym nadal jest kilka banków, które nie pobierają prowizji, a do tego, jeszcze zwalniają klientów z opłat za ubezpieczenie, jeśli Ci spełnią ich warunki. Do banków, które nie naliczają swoim klientom prowizji zalicza się aktualnie Eurobank, ING Bank Śląski, czy też PKO BP, Bank BPH, oraz Raiffeisen Polbank.

Klient spełnia warunki, ale nie płaci prowizji

Rzeczywiście przy spełnieniu określonych warunków, kredytobiorcy będą mogli liczyć na dużo niższy kredyt. Chociaż trzeba też wytłumaczyć, dlaczego tak naprawdę banki zaczynają masowo doliczać tą opłatę. Przede wszystkim ich oprocentowanie jest bardzo niskie, ponieważ musi być uzależnione od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego.

W Eurobanku sytuacja wygląda dość atrakcyjnie. Mianowicie klienci mogą uciec od opłacenia prowizji, jeśli posiadają co najmniej dwa źródła dochodów. Jednak marża jest nieco wyższa. W ING Banku Śląskim, klienci dla obniżenia prowizji przygotowawczej są zobowiązani do tego, by na ich kotno osobiste co miesiąc wpływało minimum 2000 złotych. Jeśli chociaż raz w ciągu pierwszych trzech lat spłaty, taka kwota nie pojawi się na koncie, wtedy bank jest uprawniony do podwyższenia marży kredytu.

Ciekawą promocję na kredyt mieszkaniowy posiada PKO Bank. Mianowicie kredytobiorca powinien z tego banku założyć jeszcze dodatkowo konto osobiste, a także wykupić ubezpieczenie na okres czterech lat. Polisa ma zabezpieczyć kredytobiorcę w sytuacji utraty pracy, bądź też nagłego pobytu w szpitalu. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z opłaceniem kredytu. Jednak trzeba liczyć się z ubezpieczeniem wynoszącym ponad 3% wartości kredytu. Pozostałe kredyty mieszkaniowe lub na dom znajdziesz pod adresem https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię