Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak nie paść ofiarą drogiego kredytu gotówkowego?

Jak nie paść ofiarą drogiego kredytu gotówkowego?Potrzeba matką wynalazków – tak się mówi, kiedy nie możemy sobie z czymś poradzić, i wymyślamy sprytny sposób na rozwiązanie problemu. Analogicznie można powiedzieć, że kredyt gotówkowy, matką potrzeby finansowej. Gdy tylko znajdziemy się w materialnym dołku, doskonale wiemy w jakim miejscu opłaca się szukać pożyczki gotówkowej, który zaspokoi nasze finansowe potrzeby. Pamiętajmy jednak, że bardzo często postępujemy pod bardzo dużą presją, co oznacza, że nie mamy czasu na spokojne przeglądanie każdej oferty z osobna. A niestety takie podejście może nas wpędzić w bardzo drogi kredyt.

Czy na pewno potrzebujemy kredytu?

Takie pytanie powinien zadać sobie każdy, zanim ostatecznie wyśle wniosek do banku. Niestety nie jest to takie proste. Ponieważ kredyt gotówkowy przeznaczony na dowolny cel, przez jedną grupę osób rzeczywiście brany jest bardziej z przymusu, ale przez drugą grupę, z czystego luksusu. W końcu nie każdy, kto decyduje się na kredyt gotówkowy, musi wyróżniać się tym, że ma problemy finansowe.

Osoby zamożne, nie mające głowy do oszczędzania, decydują się skorzystać z pożyczki internetowej po to, by dużo szybciej realizować swoje marzenia. Jednak i tutaj istnieje zawsze ryzyko przeliczenia swoich możliwości finansowych. Ogólną poradą dla tych obu grup klientów, będzie unikanie życia ponad stan.

Tylko tania pożyczka

Gdy odpowiedzi na wszystkie pytania będą pozytywne, wtedy trzeba znaleźć jeszcze dogodny kredyt, który na pewno nie będzie nas kosztował majątku. Niestety wbrew pozorom nie jest to takie proste zadanie. Przede wszystkim ofert w chwili obecnej jest naprawdę wiele. Nie zapominając o tym, że jednak nie da się łatwo porównać wszystkich kredytów gotówkowych. Dzieje się tak, ponieważ w jednym banku mamy obowiązkowe ubezpieczenie, a znowu w innym już nie. Podobna sytuacja będzie dotyczyła warunków obniżenia prowizji. Nie każdy bank daje taką możliwość, a czasami nawet wykreowane przez nie warunki, są mało opłacalne.

Świetnym pomysłem będzie sprawdzenie w porównywarce finansowej finanero.pl, na jakie kredyty gotówkowe w ogóle możemy liczyć i jakim oprocentowaniem rzeczywistym, wyróżnia się każdy z nich.

Ostatni komentarz: 26 Październik, 2015.

Powrót

Komentarze

Bartosz
2015-10-26 02:31
Ocenił(a) na:
5,0
Gdyby wcześniej były takiej porównywarki nie wpadłbym w bardzo drogi kredyt, który spłacam niestety do dziś.

Dodaj Opinię