Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak nowa ustawa wpłynie na pożyczki krótkoterminowe?

pożyczka onlineOsoby śledzące regularnie sytuację produktów finansowych w Polsce, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że firmy pożyczkowe w najbliższych dnia czeka dość spore uderzenie. Mianowicie w sejmie pojawił się nowy projekt ustawy, który ma nieco uregulować działania niektórych firm, które nadal uważane są za mało etyczne.

Prawdą jest, że pożyczka online powinna kojarzyć się z natychmiastowym zastrzykiem finansowym, który można szybko i bez problemu spłacić. Takiego zdania nie mogą powiedzieć osoby, które niestety w niektórych instytucjach wpadły w pętlę zadłużenia. Mimo ustawy antylichwiarskiej, nadal ze strony mniejszych firm, próbujących szybko zarobić, jest bardzo wiele nadużyć.

Popularne w tym środowisku jest „rolowanie” pożyczek, czyli przeciąganie ich przy braku terminowej spłaty. Oczywiście pada propozycja przedłużenia terminu spłaty, jednak przy doliczeniu bardzo wysokiej prowizji. Jeśli ustawa wejdzie w życie, pożyczka pozabankowa może stać się naprawdę przyjaznym produktem dla przeciętnego Polaka, który ma chwilową dziurę w budżecie domowym. Natomiast firmy pożyczkowe znowu przejdą spore przesianie. Zostaną tylko mocni gracze, którzy oferują produkty pozabankowe w sposób etyczny. Małe firmy, mające nadzieje na szybki zarobek, najprawdopodobniej wycofają się z rynku finansowego na stałe.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię