Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak szukać najlepszego kredytu na dom?

Jak szukać najlepszego kredytu na dom?

Kredyt na mieszkanie jest produktem finansowym, nad którym trzeba bardzo poważnie się zastanowić. Nie tylko nad tym, czy rzeczywiście możemy sobie w ogóle na niego pozwolić, ale również na to, z jakiego banku opłaca się wziąć najkorzystniejszy.

Do wyboru mamy co najmniej kilkanaście przodujących placówek. Z jednej strony dobrze, że banki ze sobą konkurują i walczą o każdego klienta. Z drugiej jednak, dla osoby nie mającej pojęcia o finansach i bankowości, może to być spore utrudnienie. Często patrząc na same oprocentowanie możemy mieć wrażenie, że trafiliśmy na bardzo korzystną erę kredytów mieszkaniowych. Mianowicie mamy do czynienia z bardzo niskimi odsetkami wahającymi się pomiędzy 3, a 5,5%.

Jednak zastanawiając się ile wyniesie nas cała rata kredytu, musimy wziąć pod uwagę także inne koszty, takie jak marża, prowizja za przygotowanie kredytu, czy też ubezpieczenie. Jeśli ktoś obawia się o swoją sytuację zawodową, to powinien zaznajomić się również z kosztami poniesionymi za wszelkie opóźnienia w spłacie.

Rankingi i porównywarki finansowe

Bardzo pomocnymi narzędziami finansowymi na etapie rozglądania się za kredytami mieszkaniowymi, są wszelkiego rodzaju rankingi, a także porównywarki finansowe = https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt. Dzięki nim, możemy uzyskać dostęp do aktualnych i jednocześnie najlepszych ofert.

Kredyty mieszkaniowe, jak już wcześniej wspomniano, pomimo bardzo zbliżonego oprocentowania, różnią się między sobą innymi detalami. A mają one naprawdę duży wpływ na to, jak wygląda sytuacja wszystkich opłat. W jednym banku zapłacimy prowizję w wysokości 3% całego kredytu, natomiast w innym już możemy zostać zwolnieni z tej opłaty, jeśli tylko regularnie na nasze konto osobiste będzie wpływała określona kwota.

W innych przypadkach znowu banki życzą sobie opłacenia prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. A to oznacza, że niekoniecznie zawsze będzie opłacać się uregulowanie zadłużenia przed czasem. Ponieważ koszty wyjdą z tego tytułu jeszcze większe.

Ostateczny wybór należy do kredytobiorcy

Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju porównywarki finansowe i tak nie zapewnią nam ostatecznego poglądu na to, który kredyt będzie najkorzystniejszy. Może jedynie naświetlić, przy których ofertach skupić się najbardziej. Ponieważ i tak nie ominie nas czytanie dokładnych warunków umowy. Bez tego, podpisanie kredytu jest ogromnym ryzykiem.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię