Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak szybko założyć konto bankowe przez Internet?

Dzisiaj jest nasz szczęśliwy dzień. Albo wygraliśmy na loterii, albo w końcu otrzymaliśmy upragnioną pracę. W każdej z tej sytuacji, może się okazać, że będziemy potrzebowali konto osobiste. Jeżeli do tej pory nie korzystaliśmy z funkcji takiego produktu finansowego, pewnie na samym początku nie będziemy wiedzieli, jaka jest procedura zakładania konta bankowego. Na szczęście nie musimy czekać zbyt długo. A wszystko dlatego, że teraz konto bankowe bez problemu założymy przez Internet.

Konto osobiste w 15 minut

Pamiętamy czasy, kiedy wszystkie formalności związane z produktami finansowymi, załatwiało się w banku? Nie dość, że musieliśmy się naczekać w niemałej kolejce, to jeszcze dodatkowo zwykle dostawaliśmy plik dokumentów napisanych drobną czcionką. Mimo najszczerszych chęci, nie mamy już siły na to, by wszystko dokładnie przeczytać. Więc z reguły podpisujemy umowę, nie wiedząc na jakie warunki ostatecznie się zgodziliśmy. Nic dziwnego, że później nie zawsze jesteśmy zadowoleni z naszych decyzji. Ciężko jest wybrać konto bankowe, które będzie dla nas najlepsze i najtańsze.
Na szczęście czasy uległy zmianom. W bankowości weszło sporo udogodnień. Między nimi do nich zaliczymy bankowość internetową. Teraz każdy klient, zainteresowany założeniem konta bankowego, może załatwić wszystkie formalności nie wychodząc w ogóle z domu. Chociaż ciężko jest tutaj mówić w ogóle o wielkich formalnościach. Ponieważ wypełnienie wniosku i czekanie na odpowiedź, nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Oczywiście wszystkie dokumenty zostaną przesłane kurierem. Identycznie jak karta płatnicza oraz wszystkie hasła. Bank nigdy nie wysyła tych dwóch ostatnich rzeczy w jednej paczce. Ze względu na bezpieczeństwo, otrzymujemy je w krótkich odstępach czasu w zupełnie innych przesyłkach.

Nie tylko konto osobiste

Gdyby tylko i wyłącznie konto osobiste można byłoby otwierać w tak szybkim czasie, a inne produkty finansowe potrzebowałyby dużo więcej zachodu, to dany bank nie będzie dla nas aż tak bardzo atrakcyjny. Oczywiście kredyty mieszkaniowe wymagają zdecydowanie dokładniejszej weryfikacji wielu czynników. Jednak na założenie lokaty, lub konta oszczędnościowego nie musimy za długo czekać. Tak samo jest z odpowiedzią na wniosek o kredyt gotówkowy. Zresztą słusznego wyboru konta osobistego możemy dokonać w oparciu o porównania produktów bankowych.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię