Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak wybrać konto osobiste, by nie żałować?

Pewnie wiele osób miało coś takiego, że w potrzebie posiadania konta osobistego, udawało się do pierwszego lepszego banku. Później jednak dopiero, podczas korzystania z niego w praktyce, okazywało się, że nie jest to idealny produkt finansowy, jaki byśmy rzeczywiście oczekiwali. Ale jak zdecydować się na konto osobiste, jeżeli w tym temacie nie posiadamy jakiegokolwiek doświadczenia?

Koszty związane z prowadzenie konta

Na pierwszą rzecz, jaką należy zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze konta osobistego, jest suma kosztów ponoszonych z tytułu jego otworzenia, a także późniejszego prowadzenia. Chociaż ostatnio banki reklamują wyłącznie darmowe konta osobiste. To jednak w regulaminie zostają zawarte informacje na temat tego, że jeśli co miesiąc na konto nie będzie wpływać odpowiednia kwota, wtedy trzeba będzie liczyć się z opłatą miesięczną wynoszącą kilka złotych. Warto zatem dokładnie zweryfikować, jakie bank posiada względem nas oczekiwania, a także czy jesteśmy w ogóle w stanie je spełnić.

Łatwość logowania

Teoretycznie są to nic nie znaczące szczegóły. Ale jeśli mamy codziennie, nawet po kilka razy korzystać z konta internetowego, to pewne mankamenty na dłuższą metę mogą okazać się bardzo irytujące. Można zatem spokojnie poczytać opinie na temat funkcjonalności kont internetowych w poszczególnych bankach. Jeżeli mamy mieć jakiekolwiek problemy z logowaniem, lub dostępem do swojego konta, to od razu lepiej jest zainteresować się inną placówką.

Dostęp do rachunków oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe w ostatnich miesiącach są prawdziwym hitem. Często oprocentowanie mają bardzo zbliżone do tych, które oferują lokaty. Jednak ich największą zaletą jest przede wszystkim to, że klient posiada dostęp do swoich oszczędności, bez konieczności zamrażania ich na wiele miesięcy. Ponadto nie ma żadnej minimalnej kwoty, jaką należy wpłacać, by móc generować zyski. Odsetki liczone są już od pierwszej złotówki.

Pewnie teraz klienci jeszcze się zastanawiają w takim razie, gdzie znaleźć taki idealny rachunek osobisty? Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy iść po sznurku do kłębka. Od porównywarek finansowych z ogólnymi warunkami, do szczegółowych ofert wybranych banków.

Porównanie najlepszych kont bankowych tutaj.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię