Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

W chwili obecnej do wyboru mamy co najmniej kilkanaście renomowanych banków, w których możemy powierzyć swoje pieniądze. W związku z tym osoby stojące dopiero przed tym wyborem mogą się długo zastanawiać, który bank będzie dla nich najlepszy.

Możemy być skuszeni brakiem opłat za prowadzenie konta, minimalną ilością wszystkich formalności przy zakładaniu rachunku, lub dostępem do Internetu. Nie zapominajmy także o wielu ciekawych promocjach, które polegają na przykład na korzystaniu z programów lojalnościowych, czy też zwrocie pieniędzy za zakupy w wybranych miejscach.

Sprawdź wszystkie oferty

Na pewno na taką myśl zaczynasz się obawiać wielu godzin spędzonych w sieci, aby zweryfikować oferty proponowane przez wszystkie banki. Nic bardziej mylnego. Wcale nie musisz poświęcać na tą sprawę za dużo swojego cennego czasu. Od czego w końcu są porównywarki finansowe?

Są to narzędzia bardzo mocno ułatwiające wybór produktów bankowych. W tym także wybór kont osobistych. Dzięki nim możemy dokładnie się zorientować, które konto proponowane jest jako całkowicie darmowe, a które będzie nas kosztowało i na jaką stawkę powinniśmy się przygotować. Oprócz tego, zorientujemy się, jakie karty płatnicze będziemy mogli wybierać. Jedne banki proponują wyłącznie Visę, a inne Master Card. Wydaje się, że nie ma to żadnego znaczenia? Otóż dla osób ceniących sobie płatności zbliżeniowe, a co za tym idzie bardzo szybkie zakupy, to wybór karty będzie bardzo ważny.

Dopytaj o szczegóły

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że w tego typu zestawieniach kont osobistych, a nawet rankingach, nie są zawarte wszystkie szczegóły oferty. Dlatego wybierzmy maksymalnie kilka banków spośród wszystkich propozycji, a następnie zajrzyjmy na ich strony internetowe. Na pewno znajdziemy tam więcej informacji. A także szczegóły promocji, jeśli w ogóle takie są brane pod uwagę. Aby nie żałować w przyszłości założonego konta właśnie w tym banku, a nie w innej placówce, najlepszym rozwiązaniem będzie także zorientowanie się jakie są szczegóły dotyczące innych produktów, takich jak lokaty czy kredyty. Jeśli mamy świadomość, że z nich także jesteśmy w stanie korzystać, to ważne jest, aby były na dogodnych dla nas warunkach.

Porównywarkę kont osobistych znajdziesz tutaj.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię