Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak wybrać tani kredyt?

Marzeniem wszystkich byłoby pożyczanie pieniędzy z banku i oddawanie dokładnie takiej samej kwoty, jaką wzięło się w depozyt. Niestety jest to nierealne, ponieważ banki muszą na czymś zarabiać. Co jednak wcale nie oznacza, że nie możemy poszukiwać dla siebie najtańszego kredytu gotówkowego.

Po cym tak naprawdę możemy poznać tani kredyt gotówkowy? Czy rzeczywiście po tym, że bank proponuje bardzo niskie oprocentowanie? Akurat na naliczane same odsetki powinniśmy dość mocno uważać. Ponieważ nie zawsze jest to wyznacznik niskich kosztów, jakie poniesiemy z tytułu otrzymanego kredytu. Zatem zamiast tego, powinniśmy większą uwagę zwracać mimo wszystko na oprocentowanie rzeczywiste. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym współczynniku mamy zawarte wszystkie koszty takie jak prowizja, marża, a czasem nawet obowiązkowe ubezpieczenie.

Jakie RRSO będzie korzystne?

Skoro mamy zwracać uwagę na oprocentowanie rzeczywiste, to pewnie jesteśmy ciekawi, ile powinno ono wynosić. Z reguły kredyty gotówkowe wyróżniają się oprocentowaniem wynoszącym około 8 do nawet 40%. Chyba zatem wiadomo już, żeby patrzeć na jak najniższe wartości bliskie 10 procentom? Jeżeli potrzebujemy mniejszy kredyt najlepsza będzie darmowa pożyczka pozabankowa.

RRSO, a oferta handlowa

Banki w chwili obecnej zobowiązane są do tego, żeby przedstawiać w ofercie handlowej, konkretne oprocentowanie rzeczywiste w przypadku wybranej sytuacji sprzedażowej. Taka oferta zawiera między innymi kwotę zaciągniętego kredytu, długość spłaty, wiek kredytobiorcy, wysokość wkładu własnego, a także jego dochody. Te czynniki, a także wiele innych mają bardzo duży wpływ na to, jakie klient poniesie koszta związane z kredytem. Jedno jest pewne. Im więcej pożyczamy, tym mniej płacimy. To samo dotyczy okresu spłaty. Im dłużej będziemy spłacać kredyt, tym większe prawdopodobieństwo jest tego, że oddamy dużo więcej odsetek, niż zdecydowalibyśmy się na krótszy okres kredytowania. Oferty kredytów gotówkowych z przykładowym RRSO na pewno znajdziemy bez problemu w porównywarkach finansowych. To jednak nie zwalnia nas z zapoznaniem się z szczegółami oferty zawartymi w regulaminie wybranego przez nas banku.

21/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię