Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak wziąć kredyt online przez internet?

Jak wziąć kredyt online przez internet?Idąc z duchem czasu, mamy coraz więcej możliwości związanych z korzystaniem z Internetu. Dzięki temu wiele czynności możemy wykonać za pośrednictwem Internetu, kompletnie nie ruszając się ze swojego domu. Do takich czynności możemy zaliczyć także wzięcie kredytu przez Internet. Okazuje się, że zarówno banki, jak i placówki bankowe pozabankowe oferują tego typu rozwiązania. Szczególnie w dobie rozwoju bankowości internetowej oraz mobilnej. W obu przypadkach należy złożyć wniosek. Jednak warunki przyznania kredytu online w tradycyjnym banku oraz w firmie pożyczkowej, będą się od siebie znacząco różniły.

Kredyt online w banku

Coraz więcej banków wychodzi naprzeciw swoim klientom, i oferuje im dogodne rozwiązania proponowane za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu tak naprawdę nie muszą wychodzić z domu, by umówić się z konsultantem. Wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej, by móc otrzymać kredyt gotówkowy online. Wydaje się proste? Rzeczywiście w teorii może wydawać się bardzo proste. Jednak praktyka pokazuje, że z tym bywa już różnie.

Przede wszystkim, aby w ogóle otrzymać kredyt online z tradycyjnego banku należy spełnić kilka kluczowych warunków. Klient zainteresowany tym produktem bankowym, musi posiadać rachunek osobisty w tej placówce. Dlatego jeżeli jesteśmy zainteresowani atrakcyjnym kredytem w banku, do którego nie należymy, to pamiętajmy o konieczności założenia konta. Co niestety dla wielu osób może być sporą niedogodnością, a często również dodatkowym obciążeniem finansowym. W końcu zakładamy to konto, nie po to by gromadzić na nim pieniądze, ale po to, by zyskać dostęp do kredytu. A jeśli na koncie nie ma żadnej płynności finansowej, wtedy są zwykle pobierane opłaty za jego prowadzenie.

Kolejnym warunkiem, jaki jest wymagany przez bank, to minimalna zdolność kredytowa. Bez niej, w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek pożyczce. Bank musi posiadać pewność, że jego klient posiada stały dochód na przykład z tytułu umowy o pracę, lub prowadzonej działalności. Nie zapominajmy o tym, że pracownicy banku w odpowiedzi na wniosek potencjalnego kredytobiorcy, muszą także dokładnie sprawdzić, czy jego nazwisko nie widnieje na liście dłużników w Biurze Informacji Kredytowej. W przypadku różnych nieregulowanych w terminie zadłużeń, odpowiedź na wniosek jest niestety negatywna.

Kredyt online w firmach pożyczkowych

Tutaj procedura wzięcia kredytu online, wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim klient ma do czynienia z dużo mniejszą ilością formalności. Prosty formularz do wypełnienia znajduje się na stronie internetowej firmy pożyczkowej ( dostępne firmy https://finanero.pl/pozyczki/pozyczka-przez-internet ). Należy wypisać w nim swoje dane, a także dołączyć w załączniku skan dowodu tożsamości. W ten sposób unika się różnych wyliczeń zdolności kredytowej, a także lustracji w Biurze Informacji Kredytowej. Najczęściej odpowiedź pojawia się już po kilkunastu minutach, i ma ona charakter pozytywny dla wnioskodawcy.

Data publikacji: 08/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię