Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Jak znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Kredyty hipoteczne są produktami finansowymi ułatwiającymi zakupienie mieszkania, zakupienie lub wybudowanie domu, albo też wyremontowanie nieruchomości. Każdy, kto tylko jest właścicielem nieruchomości, posiada odpowiednią zdolność kredytową, nie ma żadnych niewygodnych przygód w Biurze Informacji Kredytowej, może ubiegać się o taki kredyt. Ponadto obowiązkiem jest także posiadanie wkładu własnego. Im większy, tym lepsze warunki można otrzymać.

Jak szukać kredytu na dom?

Taki kredyt przez przeciętnego Polaka jest brany maksymalnie raz w życiu. Dlatego niewiedza i brak doświadczenia sprawiają, że wiele osób boi się wykonania pierwszego kroku.

Kredytu mieszkaniowego można szukać na własną rękę ( warto zapoznać się wcześniej z rankingiem https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt ), bądź też przy pomocy pośredników. Poszukiwanie najlepszego dla siebie kredytu wymaga sporych nakładów cierpliwości, oraz wytrwałości. Często wiąże się to z przechadzkami od banku do banku. Składanie wniosków i długie oczekiwanie na decyzję, oraz wstępną wycenę rat kredytowych, w niektórych placówkach może przeciągać się nawet do kilku tygodni. Jeśli ktoś ma na to wszystko czas, to jak najbardziej może pozwolić sobie na tego typu spacery. Może je jedynie ukrócić koncentrując się wyłącznie na wybranych bankach, przeglądając ich oferty w porównywarce finansowej.

Druga wspomniana droga jest o wiele łatwiejsza. Doradcy finansowi posiadają dostęp do najlepszych produktów finansowych. Klient otrzyma najkorzystniejsze dla niego kredyty i pożyczki. Po zdecydowaniu się na konkretny kredyt, pomagają także załatwić wszelkie formalności. Dlatego, my jesteśmy zwolnieni z doszkalania się w branży kredytowej. Przede wszystkim wiemy doskonale, że trafiliśmy w zaufane ręce. A cały proces starania się o kredyt jest naprawdę wyjątkowo krótki. W związku z tym nie musimy się obawiać, że zostaniemy w ogóle bez mieszkania.

Kredyt na dom, ciężki wybór

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na kredyt samodzielnie przeszukując wszystkie oferty, czy też przy pomocy pośrednika, nie zapominajmy o tym, że do nas zaliczają się inne pozostałe ważne decyzje. Do nich zaliczają się na przykład, wybór rat między równymi, a malejącymi. Powinniśmy także zainteresować się dokładnie tym, czy chcemy wziąć kredyt w polskiej walucie, czy też może jednak w obcej.

Chociaż ostatnia sytuacja pokazała, że obca waluta może być dla nas zgubna. Jednak warto przeanalizować sobie wszystkie zalety i wady każdej opcji. W końcu decyzję podejmuje się na co najmniej 20-30 lat. W tej kwestii możemy dopytać się swojego doradcy finansowego, jakie są możliwe opcje do wyboru, i która z nich okaże się dla nas najbardziej dogodna. Na pewno wiele zależy od naszej zdolności kredytowej, czy też wkładu własnego.

Data publikacji: 05/10/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię