Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie są wymagane dokumenty do złożenia wniosku kredytowego?

Składając wniosek o kredyt należy dołączyć odpowiednie dokumenty. Istnieje podstawowa lista dokumentów, które składa się w każdym banku niezależnie od ich wewnętrznych regulaminów. Można podzielić je na dwa rodzaje:

  • dokumenty dotyczące nieruchomości – w ich skład będą wchodzić między innymi akty własności, odpis z księgi wieczystej, umowa przedwstępna. Jeżeli kredyt jest brany na budowę domu, placówce bankowej należy dostarczyć projekt budowlany, a także kosztorys zawierający wycenę prac budowlanych. Gdy kredytobiorca kupuje nieruchomość na rynku pierwotnym, do wniosku o kredyt musi dołączyć prawomocne pozwolenie na budowę oraz wypis i wyrys z rejestru gruntów.
  • dokumenty, które zaświadczają wysokość dochodów kredytobiorców – tutaj powinno się znaleźć między innymi wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie o zatrudnieniu i tym samym o wysokości dochodów. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą przedstawić zeznanie podatkowe za poprzedni rok, dokumenty dotyczące rejestry działalności gospodarczej, a także wydruk z Książki Przychodów i Rozchodów

Najważniejszymi dokumentami są oczywiście dowód osobisty oraz często inny dowód potwierdzający tożsamość.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię